Star Wars Celebration kapsamında Disney+ üzerinden yayınlanacak olan Star Wars: Ahsoka dizisinden bir tanıtım filmi geldi! Sabine Wren ve Hera Syndulla gibi Rebels karakterleri, Ahsoka dizisi için geri dönüyorlar; live-action uyarlamasıyla en son Andor ile seyrettiğimiz Mon Mothma’yı görüyoruz ve Grand Admiral Thrawn’a da bir ilk bakış atıyoruz!

Yine Disney+ üzerinden yayınlanan Tales of the Jedi gibi yan ve tanıtıcı hikâyeleri saymazsak, Star Wars markasının popüler kültürdeki son örnekleri The Book of Boba Fett, Andor ve The Mandalorian derken, jedi hikâyeleri ve ışın kılıcına hasret kalan herkesi tatmin edecek gibi görünen Ahsoka dizisinin Ağustos 2023’te izleyiciyle buluşması bekleniyor.

Lars Mikkelsen, Ahsoka ile Grand Admiral Thrawn rolüne dönüyor ve dizide droid Huyang’ı da yine David Tennant seslendirecek!

Salt katılımcılara gösterilen daha uzun bir Ahsoka tanıtım filmi de etkinliğin ikinci gününde yer almış. Buna göre animasyondan live-action‘a geçiş yapanlar sadece Sabine Wren ve Hera Syndulla değil. Dün yayınlanan teaser‘da sadece arka plandan gördüğümüz Thrawn’ı canlandırmak üzere Lars Mikkelsen’in role dönüşü, bu yeni ve daha uzun tanıtım filmiyle duyurulmuş. Yoda ve Mace Windu da dâhil olmak üzere pek çok jedi adayına geçiş ritüelleri esnasında ışın kılıçlarının yapısını öğreten droid Huyang da dizide yer alacak ve kendisini yeniden David Tennant seslendirecek. Ayrıca Ray Stevenson ve Ivanna Sakhno iki villian olarak Ahsoka’nın kadrosuna eklendiler. Dizinin bölümlerini Dave Filoni, Steph Green, Peter Ramsey, Jennifer Getzinger, Geeta Patel ve Rick Famuyiwa yönetecekler; müziklerini ise yine Clone Wars’tan bir transfer ile Kevin Kiner besteleyecek.

Teaser‘da yer almasa da Ahsoka dizisinde ayrıca başrol Rosario Dawson’un geçen yıl Hayden Christensen’in Anakin Skywalker rolünü yeniden canlandıracağını ağzından kaçırdığını biliyoruz.  Ahsoka’yı The Mandalorian bünyesinde son bıraktığımızda, Amiral Thrawn’ı ve dolaylı olarak Ezra Bridger’ı arıyordu. Yayınlanan teaser‘da Sabine’in kullandığı kılıç haricinde Ezra’ya dair herhangi bir emare görünmüyor, bir şekilde kendisinin de dâhil edileceğini düşünmek için haklı sebeplerimiz olsa da bu arayışın kendisini nerelere götüreceğini yahut Lucasfilm’in gelecek planlarını bilemiyoruz elbette.

Sizler Ahsoka için heyecanlı mısınız? Star Wars’un dizi evreni her geçen gün daha da genişliyor, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.