Bu ne arkadaş? Bir hafta sonunu haberlere göz atmadan geçirelim dedik iyi ki. Böyle dev açıklama yapılır mı? Sessiz sedasız, sol kulvardan sürpriz bir koşuyla IGN’e Warcraft filmi hakkında beklediğimiz en önemli bilgi kategorisini (yani hikayenin hangi karakterleri ve hangi dönemi konu alacağı meselesini) açık etmiş Ben Foster. Film hakkında bildiğimiz tek şey, Durotan ve Lothar’ın ana karakterlerden ikisi olacağıydı, bunu da yönetmen Duncan Jones BlizzCon’da açıklamıştı. Bu gerçeğin dışında, Durotan ve Lothar’ı kimin oynayacağını dahi bilmiyorduk; nerede kalmış diğer karakterler.

ben-foster

Ben Foster sağ olsun, artık daha somut bir fikrimiz var! Zira gözümüze ilk Six Feet Under’da takılan; sonrasında da X-Men: The Last Stand’de Angel’ı oynayıp, oradan 3:10 to Yuma, The Mechanic, Rampart, Kill Your Darlings gibi filmlerle yavaş yavaş sağlam bir kariyere yürüyen Foster, 11 Mart 2016’da vizyona girecek Warcraft filminde Medivh’i oynayacak. Evet, bildiğimiz Medivh; Warcraft evreninin temel taşlarından, her mücadelede adı sanı duyulmasa da dokunuşu hissedilen, gardiyan Medivh. Foster’ın IGN’e verdiği beyan şu şekilde:

“Warcraft’ta oynadığım karakterin adı Medivh. Kendisi bir mage, yani bir büyücü. Geçmişte bir diyarı korumaktaydı ve bunu büyü aracılığıyla yapıyordu. O diyara barış gelince, bir mola verdi. Sopasını astı yani bir başka değişle, silahlarının paslanmasına izin verdi. Onunla tanışmamız, arkadaşlarının bir savaşta yardımını istemesi ile oluyor.  Duncan Jones’un bu oyunu ele alışına dair heyecan verici olan şey ise savaşın iki tarafına da yer vermesi. Bir mücadelenin iki tarafını da gösteriyor, bu da beni heyecanlandırıyor. Sadece filme dönüştürülmüş bir video oyunu değil bu. Sorduğu önemli soru, kötü adamlar olarak gördüğümüz kişilere karşı şefkatimizi nerede sınırlandırdığımız.”

Şimdi Allah için, Foster’ı çok severiz, ama beyanı IGN’e yaptığını unutmuş gibi bir havası var. Mage’in ne olduğunu açıklaması ayrı garip, Warcraft’ın yüz yıllardır en büyük olayı olmuş olan “savaşın iki tarafına eşit ehemmiyet” konseptini Duncan Jones’a yormuş olması ayrı. Hoş, BlizzCon’da Chris Metzen “Duncan Jones projeye el atmadan önce fikir Alliance bazlı bir film yapmaktı” demişti gerçi ama, yine de biz bu beyandan Foster’ın heyecanını alıp, gerisini pek kurcalamayalım. Adam sevinmiş belli ki…

Her neyse, Medivh! Foster’ın bahsettiği hikaye, açıkçası biraz ilginç bir olay zira Durotan – Lothar döneminde Medivh’in rolü hiç de bu anlatılan gibi değil. Bu daha ziyade biraz Warcraft III: Reign of Chaos’taki Medivh’i anımsatıyor. Belli ki Jones biraz salatayı karıştıracak. Bakalım. Bir şey kesin, Ben Foster Medivh rolü için bizce biçilmiş kaftan. Sonuçlarını görmek için sabırsızlanıyoruz. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.