Daha önce hiç denk geldiniz mi bilmiyoruz; ama biz bu cephede Big Bang Theory’den baya baya rahatsızız. Geek / nerd kültürünü ana akıma taşıyormuş gibi gözükse de, aslında bir şakanın son cümlesi olarak kullanmaktan fazlasıyla ilgilenmiyor pek dizi. Diğer tüm Chuck Lorre dizileri gibi, ana karakterlerini stereotipik birer catchphrase makinesi olarak kullanıp, ucuz kahkahaları alıp, dağılıyor.

Ama bir şekilde izleniyor da işte. Dizi son altı yıldır Amerika’nın en çok izlenen 15 TV programı arasındaki yerini hiç kaybetmedi. Bakın dizi demiyorum, içinde reality şovlar, müzik yarışmaları, bilgi yarışmalarının da olduğu bir liste bu. Gelecek sezon da 10. Yılına girecek. Ve bu, birçok sitcom için olduğu gibi, Big Bang için de şu sorunun sorulması anlamına geliyor: Bitecek mi? Cevap, dizinin patronu Steve Molaro’dan geliyor.

"The Hesitation Ramification" -- When Penny’s big acting break on NCIS is a bust, Leonard struggles to help her, which results in Penny asking Leonard a bold relationship question.  Meanwhile, Sheldon tries to learn how to be funny and Raj tries to work on his “game” before talking to girls, on THE BIG BANG THEORY, Thursday, Jan. 2 (8:00 – 8:31 PM, ET/PT) on the CBS Television Network. Pictured left to right: Johnny Galecki, Simon Helberg, Kaley Cuoco, Jim Parsons and Kunal Nayyar Photo: Michael Yarish/Warner Bros. Entertainment Inc. © 2013 WBEI. All rights reserved.

Gerçek şu ki, belki de 10. Sezon bitiş noktası olacak bizim için. Fakat benim esas cevabım ise farklı. Ben şu an bunu bilmiyorum, ve tek yapabildiğim şey bölüm bölüm ilerleyip, yapabileceğimizin en iyisini yapmak. Hâlâ çekilecek çok bölüm var. Eğer sezon 10 gerçekten final sezonumuz olursa bile ona odaklanmanın bir alemi yok. Bu yolun çok ilerisinde uğraşacağımız bir şey gibi gözüküyor.”

Bu net bir şey değil, daha ziyade “daha düşünmedik” eksenli bir cevap. Ama en azından şu kesin, onuncu sezonun başlangıcında ekip konuşup bir yol haritası çizecekler ve o yol haritasında ilk olarak şu mevzu tartışılacak: Bitirelim mi? Bence bu sorunun cevabının “Evet” olması gerekiyor. Big Bang Theory, benim onunla sahip olduğum dertler haricinde de komik bir dizi olmayı bırakalı yıllar oldu. Friends ve Seinfeld on birinci sezonlarını yapmamışken, Big Bang Theory’ye düşmez o hak gibi geliyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.