Siz de yorumlarda konuyla ilgili merakınızı belirtmiştiniz. Biz de merak ediyorduk açıkçası. Evet, X-Men: Days of Future Past seriye tam anlamıyla bir reset atmış ve zaman çizelgelerini sıfırlamıştı. Evet, şimdiye kadar gördüklerimiz bunun aksini işaret ediyordu. Ama yine de aklımızın ucunda o soru geziniyordu: Bundan sonraki X-Men filmlerinde eski kadroyu görebilecek miydik? Patrick Stewart’lar, Ian McKellen’lar, Halle Berry’ler bir daha çıkacak mıydı karşımıza?

İşin Berry, Marsden, Janssen gibi kısımlarını bilmiyoruz, ama en azından Stewart ve McKellan için bir cevabımız var elimizde. Patrick Stewart, geçenlerde Larry King’in Ora TV’de yayınlanan programı Larry King Now’da açık ve net bir şekilde X-Men filmlerindeki geleceğine değindi. İlerideki filmlerde ne olur bilinmez, ama en azından 2016’da vizyona girecek X-Men: Apocalypse için net bir cevap var elimizde.

Patrick-Stewart-Professor-X-Ian-McKellen-Magneto-X-Men-Chess

“Hayır, filmde rol almayacağım. Aynı şekilde Sir Ian McKellen da almayacak. Dün gece bu filmle ilgili daha önce bildiklerimden çok daha fazlasını öğrenme şansım oldu açıkçası ve film daha ziyade bizim karakterlerimizin gençlik yıllarına odaklanıyor olacak. O yüzden filmde gözükeceğimizi zannetmiyorum.”

Bu net bir şekilde bize Stewart ve McKellan’ın Apocalypse’de rol almayacaklarını gösteriyor, peki ya ilerisi? Bana soracak olursanız belki bir iki konuk rol, birkaç da gönderme haricinde eski kadrodan kimseyi görmeyiz bu saatten sonra. Days of Future Past bu konuda çok net bir şekilde sonlandı. 20th Century Fox elindeki yeni kadronun (Fassbender, McAvoy, Lawrence ve Hoult) Hollywood’un en hızlı yükselen değerleri arasında olduğunu biliyor ve daha da önemlisi eski kadrodan pek çok oyuncunun ilk X-Men filmi çekildiğinde olduğu kadar ünlü ve önemli olmadığını da biliyor. Bu saatten sonra olay gençlerin etrafında dönecektir.

Bakalım, Apocalypse’in gidişatı daha net bir portre çizer elbette. Siz ne diyorsunuz? Sizce bundan sonra eski kadroyu hiç görür müyüz? Görmeli miyiz? Yorumlarda yardırın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

16 Comments

  1. Wolverine kesinlikle olmalı ama filmin konusu onun üzerinden gitmemeli patrick ve ıan cidden iyi oyuncular ama veda etmemiz lazım artık adamlar çok yaşlandı ve onların yerınde olan genç oyuncular cok iyi ben bi avengers kadar bütçe ile çekilmiş adam akıllı x men filmleri izlemek istiyorum çocukluğumdan beri en sevdiğim çizgiromanı fılmlerını berbat ettıler X1 X2 X3 ıle ama first class ve DYFP iyiydi bakalım görücez bide jean rolüne kesinlikle sansayi seçsinler

      • Kardeşim büyük bir x men hayranı oldugum ıcın soyluyorum o havayı alamadım original seriden wolverinin saçları jean storm cyglops falan tam takım gibi hareket etmiyolar vb.. ne bilym avengers dan daha iyi film cıkar iyi bir bütçe ile çekilse ama oyle olmadı

      • Tutku Tuzlu Reply

        Çarpmadı.. 🙂 X1 eh işte kategorisine girebilir çıktığı zaman hesaba katılırsa. Ama X-Men’in o esas özünü yakalamaktan uzaktı sonuç olarak. İki filmin de konusu etkileyici olmaktan uzak olduğu gibi, işleniş olarak da bekleneni veremiyordu. Görsel olarak da bir yapmacıklık hissinden kurtulamadım (Transformers’da da aynı hissi yaşıyorum). Karakterlerin de derinlemesine yansıtılaması ve fazla tek yönlü kalmaları (Wolverine’le ilgili eleştirilerimi Hugh Jackman sayfasında paylaşmıştım) filmin “Eh işte” seviyesinde kalmasına sebep oluyor. Bence tabi..

  2. İlk iki filmden sonra gelen kötü filmler zincirinden sonra suya sabuna dokunmamış, karışıklıklardan uzak bir “The Wolverine” filmiyle tekrar umutlanmıştım. Days of Future Past geldi sonra. First Class ile tavana vurmuş, o nefret ettiğim, “siz bu seyirciyi salak yerine mi koyuyorsunuz” diye düşündürten çelişkiler olsa da çok sevdiğim bir X-Men filmi oldu ve o Wolverine’in yeni zaman çizelgesinde uyandığı malum son sahneyle sevinçten zıplattı. Artık eski X-Men’e dönebilirdik. Bu ekip filmin ismi duyurulduğu üzere Apocalypse ile savaşacaktı. Ama o da ne? Yeni filmin 80’lerde geçeceği duyuruldu. Anında antipati ile yaklaşır oldum seriye gene. Her şey bir yana daha önce 1980’de kel bir Patrick Stewart ile canlandırılan Xavier, şimdi McAvoy tarafından mı canlandırılacak? Bıkmadınız mı çelişkiden? Yoksa zaman çizgisi resetlenince yeni gerçeklikte Xavier kendine daha iyi bakar oldu da genç görünümünü mü koruyor? Prequel denen şeyi sevsem de artık bu seri yüzünden hiçbir prequel’i sevmiyorum, hatta bu sene gelecek Minions’u bile merak etmiyorum, o derece.

    • Kardeşim çok kasma adam Days of future past ile reset attılar diğer bütün filmleri first class hariç sil kafandan bu kadar detaya girme sevmediğim bir söz ama istemessen izlemessin

    • Çok kasma? Girdiğiniz sitenin adını unuttunuz galiba. Zira burada genellikle bir eserin bir kitaptan, bir filmden ya da bir diziden fazlası olduğunu kabul edenler takılıyor. Ayrıca lütfen “istemessen izlemessin” sözünü sevmemeye devam edin çünkü gerçekten alakasız bir biçimde yanlış taraflara çekiliyor. Ağzımdan istemiyorum lafı da çıkmadı bu arada.

  3. E tamam Cyclops , Storm , Jean Grey için genç aktörler seçiliyor süper Fassbender ve McAvoy’la devam ediliyor harika da neden Gambiti Chaning Tatum oynuyor ? Yaşı Storm , Cyclops ve Jean Grey gibi olan bir aktör tarafından oynanması gerekmiyor mu ?

    • Yusuf Akkaya Reply

      kesinlikle katılıyorum özellikle ilk üyesi olan Cyclops gibi bir karakterin bence epey ünlü olması lazım..

      • Evet aynen , ya yanlış anlama Wolverine’i çok severim ama bu sinema sektörü yüzünden Wolverine dışında karakter tanınmaz oldu ki aynen haklısın Cyclops X-Men’in en köklü ve en uzun süre liderlik yapmış üyesi fakat sıradan gereksiz bir üyeymiş gibi yansıtıyolar . Mesela Colossus en sevdiğim karakterlerden biridir ve X-3’te varolduğunu farketmek oldukça zor , yalnızca birkaç sahnesi var …

        • Yusuf Akkaya Reply

          Hugh jackman hayranıyımdır bence wolverine’in bu kadar ünlü olmasının nedeni de biraz o ama bu konuda sonuna kadar haklısın X-men de malzeme çok neredeyse her kahramanın ayrı bir filmi olabilir ben mesela bir gambit filminin bu kadar geç kalmasını anlayamıyorum! ayrıca Colossus konusunda da haklısın bence son filmide de ne kadar önemli bir kahraman olduğunu gösterdi az gözüksede..

          • Aynen prim yapıcak o kadar büyük bir evreni karakter çeşidi varken bi karaktere odaklı kalmak sadece seyirciyi rahatsız etmez , firma da zarar görür bundan . Neyse artık son filmle her şeyi sildiler sonuçta yeni temiz bir başlangıç yapmalarını ummaktan başka bir şansımız yok . X-men dizisi bile çıkıyor çok düşük bir ihtimal bile olsa iyi şeyler umabiliriz …

  4. Tutku Tuzlu Reply

    X-Men’in ihtiyacı olanın taze kan olduğunu düşünenlerdendim. First Class yapılmış en güzel X-Men filmiydi bence. Dolayısıyla o yönde devam etmelerini takdirle karşılıyorum. Amma velakin Fassbender Magneto’ya süper otururken McAvoy’un hala saçlarının dökülmemesi bir çizgi roman sever olarak beni üzüyor. X-Men’in özüne tam uymamaları üzücü olsa da, ortaya çıkan film kaliteli olduktan sonra hepsini sineye çekmeye razıyım. Tabi Patrick Stewart’a haksızlık etmeyelim, rolün gerektirdiğini senaryo izin verdiğince yerine getirdiğini, çizgi romana belki de en yakın karakteri yansıtan kişi olduğunu da belirtmekte fayda görüyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.