Nerf ile tanışmanız kaç yılında oldu bilemiyoruz, fakat kimsenin kafasını gözünü yarmadan Hollywood aksiyonu yaşamamızı sağlayan bu aletlerin hastasıyız. Geçtiğimiz iki yılda Nerf de sağolsun kendini çok geliştirdi, yerine, tadına, durumuna göre fantastik modellere el attı. Şu en fantastik modellerine bir bakın istedik!

1. MODULUS

nerf_modulus

Modulus, piyasadaki Nerf’ler arasında en çok emek verileni ve bizden de en çok emek bekleyeni olabilir. Bu seride 3 farklı gövde, 20’nin üzerinde ek parça var, hepsi birbiri ile uyumlu. Yerine göre, durumuna göre, zombisine / uzaylısına göre bütün unsurları sök-çıkar ayarlanabilen Modulus, ‘customization’ diyerek kendinden geçen FPS oyuncusunun ıslak rüyası. Sniper kiti, yakın dövüş kiti, kalkan kiti filan derken bir noktada Phantom Pain öncesi görev hazırlığında gibi hissedeceksiniz. Bir de şu Nerf’leri istediğimiz renkte alabilsek… Altın kaplı Nerf almak için sıra olur, sıra!

2. Doominator

nerf_doominator

“Doya doya sıkmak” diye bir his var, bilir misiniz? Hani kimi oyunda özel güç açarsınız da bir tane değil 10 tane mermi atarsınız, ekranda zıbarmayan kalmaz? Doominator insana “Ohh, doya doya ateş ettim” hissi vermek için hazırlanmış, ismi gibi tombik ve ayı bir alet. Üstteki resimde gördüğünüz gibi, her biri 6’şar mermilik 6 tane revolver yuvasının içine yüklendiği şarjör revolver sistemi var. Ney? Ney değil. Şarjörler arasında sürekli dönerek 36 tane mermiyi sıkana kadar tatmin edici bir şekilde dönüp, şakırdayıp şukurdamaya devam ediyor alet. Düğünlerde filan sıkarsınız, alın bulunsun!

3. ROTO FURY

nerf_roto

“Nerf – Ayı Silah” kategorisinde Doominator ile mermi sayısı ile değil ama hem barrel action olması, yani pompalı tüfek gibi “ÇAT ÇAT” diye ateş etmesi, hem de mermilerinin mega serisi, yani normal mermiden daha kalın ve uzun (tövbe est) olması ile insana değil tanka sıkıyormuş gibi sıkabileceğiniz bir eser Roto Fury. Ortada 10 mega mermi barınıran bir revolver haznesi var, ön taraftaki grip ile revolverı döndürüp ateş ediyorsunuz. Geçen sene Fallout 4’te böyle bir modifikasyon yapmıştık sanki…

4. Rampage

RampageFrontalShot

Rampage üstteki canavalardan çok bariz bir yanıyla ayrılıyor. Ciddili Nerf çatışması olsa, herkesi seçeceği silah, Rampage. 20 metreye kadar pump-action ateş edebiliyor, yandaki mermi yükleme haznesine çember ya da lineer şarjör yüklemesi yapılabiliyor. Pump action ateş ettiği için kontrol sizde, ama seri ateş edecekseniz isabet oranı düşüyor. Çok mermisi ve kolay yüklemesi olduğu için o açığı kapatır. Ağır ve iri değil. Yani oyunlarda “Her türlü gideri olan” silah olarak seçtiğimiz o silahların Nerf versiyonu işte bu! Bir tane eksiği var, o da omuz desteğinin, yani stockunun ayrı satılması ya da diğer Nerf’lerden söküp takmanız gerekmesi.

5. SECRETS & SPIES ARROW REVOLUTION BOW BLASTER !!1₺

nerf_rebelle

Maşallah ismi kendisinden daha süslü olan bu Nerf’e öyle “Kız oku” diye burun kıvırmayın sakın. İki ucundaki kasnaklar yüzünden ekstra güçlü atış yapabiliyor, bir de gövdesindeki revolver haznesi, okları tam yayın altına besliyor, yani tetiği çekip yayı bırakarak 6 kere arka arkaya atış yapmak mümkün. Ekstra güçlü atış yapabildiği için de 25 metreye kadar isabetli atış yapılabiliyor. Sprey boya ile üzerinden bir geçilse, My Little Pony imajından da kurtulur, her türlü yürür yani!

6. Rhino Fire

Rhino-Fire_

Yani söyleyecek çok sözümüz yok, görsel her şeyi anlatıyor. “Sana ne lazım abim?” diye sorulduğunda “En büyük ne var?” sorusuna cevap niteliğinde bir eser Rhino Fire. Yukarıda yazdığım Rampage ile aynı mermi grubunu, şarjörleri ve atış mekanizmasını kullanıyorlar. Görsel büyük gelmesin, normal Nerf tüfeklerinden biaz daha büyük, hatta çoğu kullanıcı muhtemelen üç ayağa ihtiyaç duymayacaktır. Bir de tam otomatik, onu demiş miydik?

7. Nerf NUKE

NERF-Nuke-1

Her yöne 80 tane mermiyi tek seferde, büyük kuvvetle ateş eden bu Nerf, bütün Nerf savaşlarını bitirecek büyük silah olabilir. Olabilirdi. Gel gelelim NERF NUKE ne yazık ki gerçek bir ürün değil, ThinkGeek ekibinin 2014 yılında yaptığı bir 1 Nisan şakası. Yine de efsane değil mi, şu tipe bakın?

Şimdilik Nerf’ler aleminden bu kadar. Bir ara da kullanıcıların yaptığı en iyi Nerf modlarını göstereceğiz sizlere.

 

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.