Bir karikatür vardır bilir misiniz; hani böyle bir adam mezarın karşısında durup “Gerçekten para için bu mezarı kazacak mıyım?” diye kendisine sorar ve sonunda mezarı kazmaya karar verir. Sanırım Sony, Ghostbusters serisine her seferinde bakıyor ve tam olarak bunu düşünüyor: “Gerçekten sırf para için bu mezarı kazacak mıyım?” Cevap ise tahmin ettiğiniz gibi; evet tabi ki kazacaklar. 2016 yılındaki başarısızlığın ardından Ghostbusters’a bir kez daha reboot çekilmesine karar veren Sony’nin yeni filminin oyuncu kadrosuna, MCU’nun karınca adamı Paul Rudd katıldı.

Geçtiğimiz günlerde Ghostbusters’ın resmi YouTube hesabından atılan bir video ile Paul Rudd, efsanevi itfaiye binasının önünde Ghostbusters serisinin 2020 yılında çekilecek filmine dahil olduğunu açıkladı. Böylece Paul Rudd, 1984 yılında çekilen orijinal Ghostbuster filminin yıldızları Dan Aykroyd, Sigourney Weaver ve şimdilerde üçüncü sezonu çıkan Stranger Things ile yıldızı yükselen Finn Wolfhard gibi oyuncuların arasına katılmış oldu.

Her ne kadar yönetmen Jason Reitman’ın ağzını senaryo ile ilgili bıçak açmasa da kendisi, yaptığı röportajlarda bu filmin orijinal filme bir “aşk mektubu” olduğunu söylüyor. Ünlü yönetmenin röportajlarına göre ayrıca filmdeki yeni kadronun orijinal kadro ile olan bağlantılarını da göreceğiz. Özellikle Dan Aykroyd ve Sigourney Weaver’ın filmde olması ve Bill Murray ile Annie Potts gibi yıldızların da filme dahil olacağı dedikoduları, “Acaba bu filmin bir ustalara saygı kuşağından fazlası mı olacak?” sorusunu akıllara getiriyor. Belki de Reitman bu filmle beraber resmi olarak hiç gerçekleşmemiş bir devir teslim yapacak ve efsanevi kadronun yerini almaları için yeni Hayalet Avcıları‘nı göreve çağıracak.

ghostbusters

Bu filmin bir özelliği de 2016 yılında çıkan reboot filmini takip etmeyecek olması. Yani bu film de 2016 yılındaki film gibi orijinal serinin devam filmi olacak ama ikisi birbirini devam ettirmeyecek. Bu kararı ise hepimizin anlayışla karşılayacağına eminim zira ben hala hayranlar nasıl “film evreninden çıkartılsın” diye bir imza kampanyası başlatmadılar, şaşırıyorum.

Açıkçası Paul Rudd’un böyle bir seriye inanılmaz derecede yakışacağını düşünüyorum. Bana göre oyuncunun espri tarzı ve oyunculuğu Ghostbusters filmi için oldukça uygun. Yine de bir yanım 2016 yılında yaşanan kötü deneyimi hatırlıyor, bu filme de korkuyla yaklaşıyor ve yine bir hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyor. Siz ne dersiniz bu sefer güzel bir reboot izleyecek miyiz? Yoksa yine hüsran bizi mi bekliyor?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.