Bakın açık konuşalım, Terminatör serisinin başına gelebilecek en iyi şey geldi az önce. Eğer denilenler doğruysa, Terminatör hayranı olmak son yirmi yılda çekilen tüm kalp ağrılarına rağmen yeniden paha biçilemez olacak. Başlıkta da söyledik, düz paragrafı okuyan varsa beti de arttırıyoruz; gerçekten bir Terminatör hayranının hayal edebileceği en iyi şey gerçekleşiyor derken abartı bir şey söylemiyoruz. İddialıyız, isterseniz ikinci paragrafa geçmeden önce bir deneyin. Ne geliyor gözünüzün önüne? Terminatör serisiyle ilgili ne hayal ediyorsunuz her şeyden önce?

James Cameron geri dönüyor sevgili geekler. Deadline’ın haberine göre, Genisys sonrası stüdyo yeni bir film yapmayı maddi / manevi anlamda fizibil bulmuyor. Bunun ışığında, Deadline 2019’da Terminatör’ün haklarının James Cameron tarafından tekrar ele geçirileceğini söylüyor. James Cameron, bu haklarla birlikte bir film projesi yapma niyetinde. Yalnız yönetmen koltuğuna oturmayacak, kendisi daha ziyade tüm filme yönelik bir akıl hocası pozisyonu istiyor. Yönetmen koltuğunda düşündüğü kişi başka. Tim Miller.

Tim-Miller-Directing-Deadpool

Eğer isim tanıdık gelmediyse, şöyle bir özgeçmişini sayalım. Hollywood’un en müthiş “sekans” tasarlayıcılarından biri olarak nam salan, Scott Pilgrim’deki Ninja Ninja sekansı, The Girl with the Dragon Tattoo’nun muhteşem intro sekansı ve Thor 2’nin açılış sahnelerini tasarladıktan sonra Deadpool’u yönetip bir anda stratosfere salan Tim Miller’ın, James Cameron destekli bir projede, Terminatör yönetmesi isteniyor.

Bundan iyi şey falan olmaz. Bir kere bu seri, bu evren James Cameron’a ait. Yanlış bilen varsa istirham edelim, Alien evreni gibi Cameron’ın sonradan dahil olduğu bir şey değil bu. İlk iki Terminatör’ü Cameron yazdı ve yönetti. Ne 3, ne Salvation, ne de Genisys’le alakası yoktu. Yani Terminatör’ün beş filminden üçü kötü, ikisi iyi ise; ve iyi olanların ikisi de aynı zihinden çıktıysa; bu serinin o zihne dönüşü zaten gol. Bir de üstüne Tim Miller? Şık aksiyon koreografileri ve yüksek tempo ile giderken zekadan ödün vermeyen hikaye garanti bekliyoruz biz bu filmden. İnşallah da dedikodu gerçektir, zira heyecandan halı tekmeliyoruz şu an…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.