Tüm samimiyetimizle söylüyoruz ki, Cuma gecesi ve Cumartesi sabahı yaşananların ardından pek de fazla geek yapasımız yok aslında. Bu tip durumlarda, ulusal yas günlerinde siteyi kapatmayı; sonradan da yavaş yavaş normalleşmeyi tercih ediyoruz. Ancak bu sefer, bir şeylerin normalleşmesi biraz daha uzun sürecek. Bizim hâlâ çok fazla bir şey yazasımız yok, ama bir yandan da tek başımıza kendi kendimize iş yapmadığımızın farkındayız. Sizin de kafa dağıtmaya, başka şeyler konuşmaya ve okumaya ihtiyacınız var. Ardı arkası kesilmeyen kötü haberlerin arasında, Facebook ve Twitter feed’lerinizde biraz tampon bölge olalım dedik. Çünkü, gerçekten, ne önemi var?

Memleketçe bir anda 1980’lere döndüğümüz için, herhalde geek alemi olarak da oraya dönmemizin bir sıkıntısı yok diye düşünüyor, ve sizlere Jean-Claude Van Damme’i hatırlatmak istiyorum. Belçikalı aktör 80’lerin en klas aksiyon yıldızlarından biriydi. Stallone, Schwarzenegger ve diğerlerinin bir mühür filmi vardı ya hani? Onun da vardı. Kickboxer. Aynı Bruce Lee’nin memlekette dojo enflasyonu yaratması gibi, Kickboxer da bu sert sporu popülarize etmişti.

Sadece Türkiye’de değildi elbette, dünyada da böyleydi durum. Van Damme’in filmi 2.7 milyon dolarlık bütçeyle –ki yani bütçenin minnaklığına bakar mısınız kıyamam14 milyon dolar toplamış, baya prodüktörlerini ihya etmişti. Acayip bir filmdi bu arada, Rocky formülünün daha çarpığı gibiydi. Ama tutmuştu, tonla da devam filmi geldi. Hiçbirinde de Van Damme oynamıyordu. Hiçbiri de iyi değildi.

Şimdi o film yeniden yapılıyor. Baya Van Damme da işin içinde. Esas oğlumuz Kurt’ü Alain Moussi, esas kötü adamı da Dave Bautista canlandırıyor. Onun haricinde filmde Gina Carano ve Georges St. Pierre de var. Her biri süper kahraman filmlerinden tanıdık isimler bu arada, Moussi Days of Future Past’te dublordü, Bautista Guardians’da Drax’i oynadı, Carano Deadpool’daydı, St. Pierre’de Captain America’da vardı. Film nostalji severlere yönelik gibi gözüküyor. Bir fragmana göz atın bakalım, ne diyeceksiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.