Tüm samimiyetimizle söylüyoruz ki, Cuma gecesi ve Cumartesi sabahı yaşananların ardından pek de fazla geek yapasımız yok aslında. Bu tip durumlarda, ulusal yas günlerinde siteyi kapatmayı; sonradan da yavaş yavaş normalleşmeyi tercih ediyoruz. Ancak bu sefer, bir şeylerin normalleşmesi biraz daha uzun sürecek. Bizim hâlâ çok fazla bir şey yazasımız yok, ama bir yandan da tek başımıza kendi kendimize iş yapmadığımızın farkındayız. Sizin de kafa dağıtmaya, başka şeyler konuşmaya ve okumaya ihtiyacınız var. Ardı arkası kesilmeyen kötü haberlerin arasında, Facebook ve Twitter feed’lerinizde biraz tampon bölge olalım dedik. Çünkü, gerçekten, ne önemi var?

İnternetin darbe yapılmayan ülkelerine ait kısımlarında gezdiyseniz, bir Thrawn aşağı, Thrawn yukarı muhabbeti duymuş olabilirsiniz. Şaşırmayın. Grand Admiral Thrawn karakteri, resmen Star Wars külliyatına dahil oldu; daha doğrusu olacağı açıklandı geçtiğimiz gün. Star Wars Rebels’ın üçüncü sezonunda, karakter olarak boy gösterecek. Peki kim bu Thrawn? Resmi külliyatta olması neden önemli?

starwarsrebels-thrawn-photo2

Thrawn, Timothy Zahn’ın yarattığı bir karakter. Kendisinin Heir to the Empire ile başlayan üçlemesine de adını veren kişi. Karakteristik olarak, niye sevildiğini anlamak kitapları okuyunca güç değil. Birincisi, Zahn gerçekten de usta bir yazar ve yazdığı şey Star Wars tarihinin en büyüleyici kitabı muhtemelen. Bu yetenek karakterde de görülüyor. Thrawn sakin, atar gider yapmayan, şaşasız ama iş bitiren bir karakter. Halefi olduğu imparatorun tam zıddı yani. Üstelik “Ben işgal ettiğim gezegenlerin önce sanatını incelerim zayıf nokta bulmak için” gibi çok acayip demeçleri de var.

Kendisi Expanded Universe’in en keyifli karakterlerinden biriydi. Ancak Disney’nin Star Wars’ı aldıktan sonra kurduğu “külliyat masası” bütün EU işlerini dışarıda bırakınca, o da yandı. Halbuki Heir to the Empire, Star Wars’ı 90’larda tekrar popüler eden kitap olarak anılırdı çoğu yerde. Ancak konusu, Star Wars 7 ile çakışıyordu, zira o dönemlerde geçiyordu, bu yüzden de sessizce kabullenmiştik Thrawn’ın yokluğunu. Bu sebeple, aniden çıkıp gelişi bizi çok ihya etti. Karakteri Lars Mikkelsen seslendirecek. Kendisi kötü adam olarak girecek diziye elbette. Merakla bekliyoruz, yeni sezon için de 2016 sonbaharına saatlerimizi kurduk.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.