Eskiden bu cümleyi canlı filmler için de kurmak mümkündü; ama günümüzde sadece animasyon filmler için böyle bir şey söyleyebilir olduk: Bazı filmlerin devamlarının bu denli geç gelmesi çok şaşırtıcı. Artık canlı film dünyası paylaşılmış evrenlere ve arka arkaya çekilip senelere bölünen işlere döndü, ama animasyon cephesi, özellikle de Disney/Pixar ekibi hâlâ ince eleyip sık dokuduğundan, bir film ne kadar tutarsa tutsun, devamı için bizi hep hevesimiz elimizde bekletiyor.

Frozen da bu şekilde bekletişinin üçüncü senesine girdi bu sene. Ve biz ilk defa, proje bir sene öncesinde resmi olarak duyurulduğundan beri sürecin gidişatıyla ilgili bir bilgiye eriştik. Kristen Bell, geçenlerde Collider’a yeni filmi The Boss’u tanıtırken verdiği bir röportajda, kendisinin de –Idina Menzel, Josh Gad ve Jonathan Groff ile birlikte- tekrar parçası olacağı Frozen 2 için şu ifadeleri kullandı:

Kristen Bell attends the world premiere of "Frozen," on Tuesday, Nov. 19, 2013, in Los Angeles. (Photo by John Shearer/Invision/AP)

“Yazmayı bitirdiler, hâlâ rötuş çekiyorlar ama sanırım bu hafta kayıtlara başlayacağız. Hikaye harika ve gerçekten kalite fışkırıyor. Benim bildiğim tek şey, bu ekip sadece ortaya bir şey çıkartmak için bir şey çıkartmaz. Bu yüzden ikincisini duyurmaları bile bu kadar süre aldı. Süre aldı, çünkü nasıl bir hikaye anlatmak istediklerini, neyin önemli olduğunu, neyin çekici olacağını arıyorlardı. Sanırım buldular.”

Yani açıkçası, işin içerisinde animasyon geçiyorsa Disney ve Pixar markalarına olan güvenim tam. Bu güven belki Disney için bir on yıl önce kadar sarsılmıştı, ama Tangled, Princess and the Frog, Wreck-It Ralph, Frozen, Big Hero 6 gibi işlerle ikinci bir Rönesans yaşıyorlar. Frozen 2’nin de o yüzden, aynı Bell’in dediği gibi, belirli bir kalite standardının üzerinde geleceğini düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz? Frozen 2 sizi heyecanlandırıyor mu?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.