Bir yandan Daredevil’ın ikinci sezonu gündem maddelerinin ilki olarak tüm ciddiyetiyle masada dururken, öte yandan da üst üste Marvel-Netflix birlikteliğinden haberler gelince insan düşünmeden edemiyor; bütün bunlar bizim dilimizi Marvel-Netflix işbirliğinden gayrı bir şeyin kapmaması için yapılmış bir komplo mu? Çünkü hakikaten, bakın o kadar fazla haber geldi ki bir anda; ayrı ayrı bölmeye yüreğimiz yetmedi. Gelen üç haberi, huzurlarınızda birleştiriyoruz.

İlk haber Hawkeye cephesinden. Vakti zamanında Netflix’in Hawkeye ve/veya Black Widow’u kendi sarayında görmek istediğini yazmıştık. O zaman bunun üzerine bir ses çıkmamıştı. Mesele Hawkeye’ı oynayan Jeremy Renner’a soruldu. Renner, an itibariyle Hollywood’da çalışan her aktör gibi, Netflix dizilerinin karakter dramaları olarak kalitesini övdü, çok isteyeceğini söyledi, ama konunun kendi ellerinde olmadığını da ekledi. Biz yine de heyecanlandık, zira Netflix istiyorsa, Renner da istiyorsa, o zaman top Marvel’da kalıyor. Haklar falan da karışık değilse, Fraction / Aja ikilisinin muazzam serisini Netflix’te görmeye bir adım daha yaklaşmış olabiliriz anlamına geliyor bunlar, bu da bizi dev heyecanlandırıyor!

CdwbPUcWEAAVcn3

İkinci haberimiz Iron Fist taraflarından. Dizinin ilk resmi teaser görseli yayınlandı. Burada bir kağıt üzerinde, Joy Meachum isimli bir karakter “Danny Rand kim?” diye soruyor. Joy Meachum, Iron Fist’i babasının ölümü için suçlayan bir karakter. Babası da Iron Fist’in babası Wendell Rand’in ortağı. Joy, Iron Fist’in orijin hikayesinde yeri önemli olan bir karakter. Bu teaser da dizinin –Jessica Jones ve Luke Cage’in aksine, ama Daredevil gibi- bir orijin hikayesi olacağını ispatlar nitelikte. Ama bir yandan da, Joy Danny’yi tanıyordu normalde, yani bir şeyler de değişmiş olabilir. Göreceğiz.

Son haber de Luke Cage’den. Netflix, bu sonbaharda, hatta tam tarih verelim, 30 Eylül 2016 gününde yayınlanacak olan Luke Cage dizisi için ilk teaser fragmanı yayınladı. “Ee” diyeceksiniz, “video nerede?”. İşte şöyle ki, fragmanı direkt Netflix içerisinde yayınlamışlar. Takdir edersiniz ki siteye Netflix gömemiyoruz. O yüzden sizi şu linke yönlendiriyoruz, Netflix üyeliği olanlar çatırt diye izleyebilecekler. Olmayanlar için sözlü betimlememiz şudur: Luke Cage’e bir grup eleman sıkıyor, Cage tabii gamsız duruyor, sonra “Sıkılıyorum böyle yeni kıyafet almaktan devamlı” deyip, dayağa duruyor. Arkada da Nas’ın, Made You Look şarkısı çalıyor, logo geliyor. Gayet sert, keyifli yani. Ben zaten Jessica’da pek sevmiştim Luke Cage’i, şimdi de merakla bekliyorum. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.