Vin Diesel, geçtiğimiz gün bir etkinlikte 2017’den beri Fast & Furious spin-off’ları üzerinde çalıştığını söyledi.

Serinin finaline giden yolun ilk basamağını oluşturan Fast X, geçtiğimiz hafta vizyona girdi. 22 yıllık serinin finali önceki açıklamalara göre bir sonraki filmle gelecekti ancak bu aralar finalin iki ayrı filme bölünmesi konuşuluyor, on ikinci filmi göreceğiz. Yine de geçen yıllara rağmen Fast & Furious markasının kapladığı kültürel alana ve maddi getirisine paralel olarak bu tabii ki bir son olmayacak; orijinal serinin oyuncuları artık yaşlanmış olsalar da serinin dünyasını ve belki karakterlerini paylaşan yan yapımlarla serüven devam edecek.

birden fazla fast & furious spin-off'u yolda

Kendi vizyonu adına yönetmenlerden oyunculara kadar herkes için sette bir stres kaynağına dönüştüğü söylenen Vin Diesel, “Kadın başrollü bir Fast & Furious spin-off’u geliştirmeye 2017’de, diğer spin-off fikirleriyle beraber başladım ve finali ne kadar erken teslim edersem, tüm spin-off’lara o kadar çabuk girişebilirim” diyor.

Haberin içerisinde çok fazla spoiler karıştırmayacağım tabii, sadece genel itibariyle Fast X’in başından sonuna kadar; konusunu beşinci filmdeki soygundan almasından şöyle bir görünüp giden bir sürü karaktere, serinin tanındık tüm şarkılarını her sahnede minicik de olsa çalmasından sırf kalıp repliklerini yeniden kullanabilmek adına tasarrufa gidilen diyaloglarına kadar sırtını nostaljisine yaslayan bir filmdi demeliyim. Bu uğurda da tam aksine serinin kimliğini oluşturan tüm imza özelliklerini feda etmişti, hâliyle ortaya da kimseyi memnun etmeyen bir şey çıktı. Kimse derken seriye mesafeli duranlardan bahsetmiyorum, toptan bir eğretilik vardı.

Fast and Furious özelinde olmadan da aynı şeyleri söylemeye uzun bir süre devam edeceğiz gibi duruyor zira sinemadan oyunlara kadar tüm bir eğlence sektöründen çıkan ürünlerin vizyonu remake’lerden, retelling‘lerden öteye geçmiyor. Satıyor mu, tabii ki satıyor. Ama birini kaybetmeden diğerine ulaşmanın çözümü de aslında bayağı ortalıkta duruyor ki Vin Diesel’den sonra Fast & Furious spin-off’larında yer alıp almayacağı sorulan Michelle Rodriguez’e kulak vermek kadar basit olabilir hatta: “Sancağı devretmeli, arka koltuğa geçmelisin. Yolcu tarafında oturmalısın. Gelecek nesil söz konusu olduğunda böyle yapmak zorundasın çünkü geleceği tanımlamalarına izin vermenin tek yolu bu.”

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.