Arnold Schwarzenegger, Last Action Hero filminin yeteri kadar ilgi görmediğini düşünüyor, biz de ona kesinlikle katılıyoruz!

25 Mayıs’ta Netflix üzerinden yayınlanacak olan Fubar dizisinin bahanesiyle Hollywood Reporter’a röportaj veren Arnold Schwarzenegger hayatı ve kariyeri ile ilgili birçok soruya cevap verdi. Röportajda; Terminator serisiyle işinin bittiğini söyleyen oyuncuya şimdiye kadarki en çok hakkı yenen ve hak ettiği ilgiyi görmeyen filmi de soruldu. Arnold Schwarzenegger’a göre o film; Last Action Hero ve ona göre sebebi oldukça politik:

Last Action Hero. Bu film, daha kimse görmeden harcandı. Bu resmen politik bir saldırıydı çünkü ben o dönemlerde George W Bush için kampanya yapıyordum ve seçimi Bill Clinton kazandı. Last Action Hero harikaydı – mükemmel değildi ama hak ettiği ilgiyi görmedi. Şimdi gitgide daha fazla insan o filmi izliyor ve filmi çok sevdiklerini söylüyor. Ödeme çeklerini almaya devam ediyorum bu yüzden bunun doğru olduğunu biliyorum. Film para yaptı – bu her zaman benim için önemli bir şeydir. Çünkü şov dünyasındayız yani değil mi?

Arnold Schwarzenegger’ın California Valisi olduğu dönemi hatırlıyoruz ama Amerikan iç siyasetinde ne etkisi olduğu veya siyasetin onun hayatında ne etkisi olduğundan pek haberdar değiliz. Sebebini bir kenara bırakırsak sonuç kesinlikle doğru. Last Action Hero, Arnold Schwarzenegger’ın kariyerinin en değeri bilinmeyen filmi. Eğer izlemediyseniz hemen fragmanına bakabilirsiniz.

Last Action Hero

Filmin konusu kısaca şöyle;

Tam bir geek olan Danny, Jack Slater filmlerinin büyük bir hayranıdır. Bu seride Schzarzenegger, Jack Slater isminde aksiyondan aksiyona koşan bir polisi oynar. Danny’nin sinemada çalışan arkadaşı Nick ona, serinin yeni filmi vizyona girmeden önce kendi başına izleyebileceğini söyler ve Danny’ye altın bir bilet verir. Danny bu kendine yapılan özel gösterimin heyecanıyla filmi izlerken altın biletin, kendini filmin içine sokacak bir portal olduğunu fark eder. Danny artık filmin içindedir ve başı kötü adamlarla derde girmiştir. Arnold Schwarzenegger diye bir oyuncu yoktur sadece efsanevi polis Jack Slater vardır.

Filmin içindeki film polisiye bir aksiyon filmi ama filmde konuşan ve konuşmakla kalmayıp bir polis memuru da olan bir kedi var. Filmin yönetmeni Die Hard ve Predator filmlerinin de yönetmeni olan John McTiernan.

Belli bir yaşa kadar hepimizin, o sevdiğimiz filmlerin içinde yaşama isteği olmuştur. Tam olarak bir çocuğun bu hayalini gerçekleştiren film, aynı zamanda ona, en sevdiği karakteri kendi dünyasına getirme fırsatı da veriyor. Sinema dünyasına ve klişelerine de bol bol gönderme yapan film geek’ler arasında kendine daha çok yer bulmayı hak ediyor. Bu filmin adının; Terminator, Predator ve Conan gibi büyük eserlerin yanında olmasa da hemen ardından anılması gerektiğine inanıyoruz ve Arnold Schwarzenegger’ın yorumuna katılıyoruz.

Peki siz altın biletinizle, hangi filmde yaşamak isterdiniz?

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.