Sevgili geek alemi, elimiz vicdanımızda bir soruya hep beraber cevap verelim: bir adet Birds of Prey filmi geldiği gerçeğinin ne kadar farkındayız? Ben bugün Variety’nin bir haberini listemde görünce hatırladım. DC Expanded Universe’ün ne kadar DC, ne kadar Expanded ve ne kadar Universe olduğunun muallakta olduğu şu günlerde her şey o kadar birbirine girdi ki, film çıkmadan beş gün önce bile filmin varlığını unutabiliyor artık insan.

Fakat siz benim gibi olmayın, Birds of Prey diye bir film var; bunu hatırlayın. Daha önceden kadrosuna Huntress rolünde Mary Elizabeth Winstead ve Black Canary rolünde de Jurnee Smollett-Bell isimlerini katan; Renee Montoya rolünde de Rosie Perez’i göreceğimizi açıklayan film zaten Harley Quinn olarak Margot Robbie’yi de cepte tutuyordu. Bu kadınlar hep birlikte Black Mask kötüsüyle kapışacaklardı. Bir tek o Black Mask rolünün kime gideceği belli değildi. Şimdi Variety diyor ki, o konuda da çalışmalar başladı.

ewan-mcgregor-visits-late-night-with-jimmy-fallon-ay_100023832-e1356714807207

Evet, hepimizin çocukluğunu Obi-Wan Kenobi olarak mars etmiş Ewan McGregor ile Black Mask rolü için görüşmeler sürüyor. Role uygunluğunu konuşmaya gerek yok, bu adamın adı Ewan McGregor. Beni de oynar, seni de oynar, gerekirse eski Sağlık Bakanı’mız Yıldırım Aktuna’yı da oynar; çünkü büyük oyuncu yapacak bir şey yok. Ben daha ziyade iki şeyden konuşmak istiyorum. Bir: Böyle süper kahraman filmlerinin dev pastasından yemek isteyen, ama bir yandan da prestije çok laf getirmek istemeyen oyuncuların çözümü 1978’den beri ‘e kötü adamı oynayayım o zaman’ şeklinde bulması bence bize kırk yıldır müthiş kötü adam performansları veriyor, McGregor da eminim bu müthiş geleneğe kendi katkısını sunacaktır.

İki: Film magazin olarak çok bombastik bir hüviyete sahip, onu da eminim TMZ’ler Daily Mail’ler ölümüne deşecektir. Bizim işimiz değil, ama yine de merak edene bir “Ewan McGregor Mary Elizabeth Winstead” diye bir Google araması önerelim, taraflara çekim esnasında başarılar dileyelim.

Siz ne diyorsunuz yaşanan gelişmelere?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.