Birkaç gün önce Zack Snyder’s Justice League’in gösterime girmesiyle beraber hepimizin aklına “Eğer bu film 2017’de gösterime girseydi DCEU nasıl olurdu?” sorusu geldi. Fakat ne yazık ki böyle bir şey olmadı ve şu anda elimizde devam edip etmediğinden bile emin olamadığımız garip bir sinematik evren ortaya çıktı. Bu evren içerisinde yer alan ya da en azından biz yer aldığını düşündüğümüz Dwayne Johnson’Black Adam filmi için hem çıkış tarihi belirlendi hem de çok önemli bir karaktere çok önemli bir oyuncu seçildi. Arkadaşlar, dünya gözüyle Dr. Fate görmeye hazır olun, karşınızda Pierce Brosnan!

DCEU evreni ilk duyurulduğunda hepimiz inanılmaz heyecanlanmıştık. Yıllardır ayrı ayrı filmlerini sevdiğimiz süper kahramanların yan yana savaşması Marvel Sinematik Evreni’nden alışmaya başladığımız bir şeydi. Justice League üyelerini de beraber tek bir filmde görmek bizim için inanılmaz güzel bir olaydı. Fakat işler hiç de beklediğimiz gibi gitmedi ve önce BvS, daha sonra Justice League evrenin dibine dinamit döşediler. Sonradan çıkan Wonder Woman ve Shazam gibi filmler evrene olan heyecanımızı yeniden geri getirseler de ne yazık ki yeterli olmadı ve şimdi de elimizde iki Batman ve iki Joker’li garip bir evrenimiz oldu.

Bu evrene ümitlerimizi yeşerten filmlerden biri olan Shazam’ın karşısına, yıllarca kötü adam olarak çıkmış fakat son zamanlardaki kanun kaçağı-süper kahraman halleriyle gördüğümüz Black Adam’ın filminde Pierce Brosnan, Dr. Fate’i canlandıracak. Daha önce Hawkman rolüne Aldis Hodge’u, Atom Smasher için Noah Centineo’u ve son olarak Cyclone için Quintessa Swindell’i oyuncu kadrosuna katan film, Dr. Fate’in de gelmesiyle birlikte kendi Justice Society’isini kuracak kadar büyük bir prodüksiyona kavuştu.

DC evrenindeki en havalı ve en çok sevilen karakterlerden biri olan Dr. Fate ya da nam-ı diğer Kent Nelson‘ın filme katılması bir yana sonunda filmin çıkış tarihini de öğrenmiş olduk. Bugün Dwayne Johnson’ın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile birlikte filmin 29 Temmuz 2022 yılında çıkacağını öğrendik. Film hakkında her ne kadar bildiklerimiz çok az olsa da Shazam’ın kredisi sayesinde filmi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir de şimdi Dr. Fate, Justice Society falan diyorlar, heyecanımız giderek artıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili Geekler, Black Adam filmi hakkında? Sizce Shazam kadar iyi bir film izler miyiz? Dr. Fate’i sonunda beyazperdede görecek olmaktan dolayı mutlu musunuz? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.