Sevgili Sony,

Anlıyorum. Arkadaşları en güzel kramponları giyip, sokakta jön gibi formalarla top oynarken annesi izin vermediği için evde kalıp ödev yapmak zorunda olan çocuk gibi hissediyorsun kendini. Eskiden otoparklarda rüzgar gibi estiğin, gollerin senden sorulduğu eski zamanları da özlüyorsun. Tekrar çıkıp topunu oynamak istiyorsun, ama işte bir yandan sadece bir tane forman var; o da eskidi artık. Zaten ne zamandır mahallenin fiyakalı abisine ödünç veriyorsun formanın üstünü. Sana da bir şort kalmış, onla da tarz olmaya çalışıyorsun, ama olmuyor.

Bunların hepsini anlıyorum sevgili Sony. Yaşıtlarından Warner Bros bile en kötü bir iki milyar dolar kaldırdı üç filmle. Hadi onların komple DC‘si var diyelim, Fox’ta bir tek X-Men var, o bile kendi yağında kavruluyor. Ama işte onların grup grup süper kahramanları var. Sende bir süper kahraman var. Bir de onun yancıları, bir de kötüleri. Onlardan ekmek çıkartmak istiyorsun. Derdin buzdolabında birikmiş, son kullanma tarihi yaklaşan her şeyi geniş bir türlüyle kurtarmak isteyen bir aşçınınkine benziyor. Ama bu türlü tutmaz sevgili Sony.

Silver Sable

Bir kere eti zaten vermisşin Marvel’a. Onu geç. E ondan sonra bir tane şöyle diri bir patlıcan var, Venom, onu da açıkladın geçen gün. Daha ne istiyorsun Sony? Daha fazlası çıkar mı, çıkabilir mi be Sony? Black Cat ve Silver Sable filmi yapıyormuşsun. Senaryo görevini de Thor 2‘nin yazarı, çizgi roman gediklisi Chris Yost‘a vermişsin, işin içerisinde Westworld’den Lisa Joy da varmış. Ne yapacak bu iki güzide insan? Gerçekten, ne anlatılacak Black Cat ve Silver Sable’a dair? Baksana, sen acaba sırf iki tane kadını dar deri kostümlere sokup koşturmak için yüz milyon dolarlık projeye yeşil ışık yapmış olabilir misin?

Hayır soruyorum, çünkü bu filmler belli ki Spider-Man ile aynı evrende geçmeyecek. İçlerinde bir Spider-Man olmayacak yani. Hukuki olarak Spider-Man bahsi bile geçebilecek mi, orası bile belli değil. E ne yapacak bu iki karakter? Haytalık, hovardalık? Ne ile dövüşecekler? Nasıl bir karakter gelişimleri olacak? Çizgi romanlardan içinde Spider-Man olmayan hangi müthiş Silver Sable ve Black Cat hikayesini uyarlayacaksınız? Nedir, ne yapılacak?

Bunları düşünmen umuduyla,

Çok sevgili dostun, Geekyapar’dan Yiğitcan

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.