Black Panther’ın tam fragmanı geldi sevgili geek alemi. Değişik bir süper kahraman projesi olma parolasıyla vizyona giren süper kahraman filmleri furyasının bir diğer üyesi olan Black Panther’ın daha önce teaser fragmanı çıkmıştı zaten. Bu da tam fragmanı. Buyurun izleyin önce, sonra dilerseniz üzerine konuşalım.

Şimdi, Black Panther fragmanı çok sağlam giriyor. Bunu kabul etmemiz lazım. Ön hazırlık gaz, kurgusu çok güzel yapılmış, müzik seçimi harika. Bir de bunun üzerine harika senkronizasyonlar yapmışlar; ki aynı numarayı büyük bir zevkle Punisher’da da yemiştik hatırlarsanız. Hiç şikayet edecek bir şey yok yani başlarda, heyecanlanacak çok fazla şey var. Özellikle Wakanda’yı keşfetme fikri insana çok cazip geliyor, gördüklerimiz de keşfetme iştahımızı kabartıyor.

Ancak işte sonra devam ediyor fragman. Teaser tam bu hislerin doruklarındayken bitmişti, o iştah direkt heyecana dönüşmüştü. Bu sefer fragman maalesef devam ediyor ve yavaş yavaş sıradanlaşmaya başlıyor. Büyü bozuluyor, perde kalkıyor ve bir anda karşınızdaki şeyin tartışmasız bir Marvel Cinematic Universe filmi™ olduğu hatırlatılıyor size. Bu tam olarak kötü bir şey değil, ancak ortaya çok garip bir durum çıkartıyor.

Fragmanın bir tarafı neredeyse deneysel şeyler vaat ederken, diğer tarafı gerçekten fazla güvenli topraklarda dolaşıyor. Bu da çok ilginç bir soru doğuruyor insanın kafasında; film de böyle mi? Yani bazı kısımlarda risk alıyor ancak bazı kısımlarda MCU’nun zibilyar filmdir işleyen bir takım dinamiklerine bakıp “E bozulmadıysa tamir etme” mi diyor? Yoksa kabahat fragmanda mı? Bakalım, film 16 Şubat 2018‘de vizyona girdiğinde hep beraber göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.