Civil War’ın en iyi yaptığı şeylerden biri, Marvel çizgi roman evreninin en nevi şahsına münhasır ve özel karakterlerinden Black Panther’ı, çok küçük dokunuşlarla genel kitlelere tanıtmaktı. Gerçekten, T’Challa ile ilgili bilinmesi gereken her şeyi çok kısa bir şekilde anlattı Russo biraderler. Dış dünyaya karşı olan itimatsızlığı, geleneklere bağı, asaleti, küstahlığı, gözüpekliği ve bilgeliği. Geriye bir dehası, bir de acımasızlığı kaldı; e ama kendi filmine de bir şeyler dursun değil mi?

Dursun, zira bizce şu an itibariyle MCU’nun en heyecan verici projesi, Black Panther’ın solo filmi. Çünkü her şeyden önce, Chadwick Boseman şahane bir T’Challa olacağını zaten cümle aleme ispatladı. Üstüne üstlük, inanılmaz bir yönetmen buldu Marvel film için. Fruitvale Station ve Creed ile harikalar yaratan Ryan Coogler’a emanet ettiler. E tüm bunların yanında, bir de kadro efsane olursa? Daha ne olsun yani, film ekranı yarıp bize dondurma mı uzatsın nedir?

1394674077276.cached

Kadro efsane olmaya hakikaten dört nala koşuyor çünkü sevgili geekler. Bakın, Boseman zaten cepte. Daha önceden sizlere Age of Ultron’da gözüken ve Ulysses Kalu’u oynayan Andy Serkis ile, Civil War’da gözüken Martin Freeman imzalı Everett Ross karakterlerinin esasen Black Panther karakteri olduklarını söylemiştik. Yani muhtemelen, filmde onlar da rol üstlenecekler. Yeter mi? Yetmemiş. Denilene göre, Marvel şu an iki isimle görüşüyor. Biri Oscar’lı aktris Lupita Nyong’o. Diğeri de Coogler ile iki filmde de çalışmış olan Michael B. Jordan. İkisinin de karakterleri bilinmiyor, ama Jordan’ın kötü adam oynayacağı dillendirilmekte.

Jordan’ın oynayabileceği kötü adamların listesi geniş, ama muhtemelen Marvel ilk filmde Thor için Loki neyse, Black Panther için o olan White Wolf’u kullanmak isteyecektir. Nyong’o ise Dora Milaje –Black Panther’ın elit güvenlik ekibi– üyesi de olabilir, ilgisiz bir karakter de. Benim bu noktadaki tek yorumum: HOBA ve minvali ünlemler etrafında şekilleniyor. Yani çünkü Serkis, Freeman, Nyong’o, Jordan ve Boseman inanılmaz bir kadro. Bunların hepsi olursa, Black Panther çok farklı bir seviyede beklenir yani, orası kesin. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.