Hatırlayacaksınız, daha geçtiğimiz günlerde ABC’nin “genç yetişkin” klasmanına hitap eden kanalı Freeform için yeni bir MCU dizisi, Cloak and Dagger duyurulmuş, biz de “ya bu Marvel dizileri biraz şey olmadı mı?” diye sesli düşünmüştük. O zaman elimizde Marvel-Netflix işbirliğinin altı dizisi, Agents of SHIELD, Agent Carter, Most Wanted ve hakkında bir bilgiye ulaşmak için aylardır hazır olda beklediğimiz Damage Control vardı. Fazla gelmişti bize bir an. Keşke gelmeseydi. Nazarımız belli ki sert değdi.

Arasında CBS, NBC gibi devlerin olduğu karasal yayın kanalları, 2016-17 sezonu için hangi dizilerin altın makasa kurban gittiğini resmen açıkladılar. Aralarında sevip takdir ettiğimiz diziler de var, hiç duymadığımız diziler de. Genel olarak, karasal yayın kanallarının kıtlığını kıramayan diziler olduğunu söylemek mümkün. Castle var, Muppets var mesela üzüldüğümüz. CSI serisi kırk yıldan sonra en sonunda tüm yan işleriyle ayrıldı TV’den… Ama bizi ilgilendiren bu değil şu an elbette. O başlığa bakıp geldiyseniz, evet, doğrulayalım. Agent Carter’a da elveda denildi.

agent-carter-season-3-pic

Zaten biraz bariz bir haberdi açıkçası. Dizinin reytingleri felaketti bir kere. Ama ilk sezonda da baya kötüydü. Buna rağmen ikinci bir sezon gelmişti, zira eleştiriler çok iyiydi. ABC de bir prestij işi olarak tutmuştu diziyi. İkinci sezon eleştiriler de geriledi. E bütün bunların üstüne bir de Hayley Atwell aynı kanalda başka bir projeye başlayınca, çok da söyleyecek bir şey kalmadı. Dürüst olmak gerekirse, bu karara çok da fazla üzülemedim ben. Muhteşem bir ilk sezonun ardından gelen ikincisi, ileride gelecek olanlara dair çok olumlu bir emare değildi. Ve Carter karakteriyle ilgili söylenecek şeyler de az çok söylenmişti zaten…

Öteki kara haberimiz de Most Wanted’dan. ABC pilot bölümü çekilen Most Wanted’ın diziye dönüşmeyeceğini resmen açıkladı. Spekülasyonluk bir şey kalmadı yani anlayacağınız, Bobbi ve Hunter’ın dizisi resmen gelmiyor. Buna da çok üzülemedim, zira buradan da çok muhteşem bir şey çıkması zordu. Neticede karakterler de SHIELD dizisinden ölerek çıkmadılar, hikayeyi bozmayacak bir şekilde geri katılmaları imkansız değil. O yüzden, ne şiş yandı ne kebap deyip, başa dönelim. Hem SHIELD + Netflix dizileri, gayet güzel, gayet yeterli. Yeni kat çıkıp binayı sarsmaya ne gerek var yahu?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.