Geçtiğimiz senenin, Marvel yapımları açısından ne kadar kurak geçtiğinden her seferinde bahsediyoruz. Fakat bu yılın, tam anlamıyla bir Marvel yılı olduğundan yeteri kadar söz etmiyoruz gibime geliyor. Marvel geçtiğimiz yılın intikamını almak için resmen her ay üzerimize içerik yağdırıyor. WandaVision ile başlayan ve The Falcon and the Winter Soldier ile beraber devam eden Marvel maratonumuz, Loki dizisi ile devam edecek. Fakat Loki dizisine gelmeden hemen önce Marvel trenimiz, Black Widow durağına da bir uğrayacak. Daha önce enine boyuna konuştuğumuz filmimizin gelmesine yakın, yeni bir fragman daha yayınlandı. Biz de oturup konuşalım dedik.

Daha başlangıcından itibaren fragman bize, bu filmin Black Widow için bir anma töreni olduğunu hissettiriyor. Natasha Romanoff’un, ilk Iron Man filminden End Game’deki fedakârlığına kadar yaptığı yolcuğu gösteren fragman, ne yalan söyleyeyim şöyle bir burnumun direğini sızlattı. Üstelik fragmanda sadece Black Widow’un Avengers anıları değil, ailesiyle ilgili anıları da bizi duygulandırmaya yönelikti. Hani Black Widow’un ölümünün End Game filminde gerçekleşeceğini bilmesek, bu filmi “Acaba Natasha’nın ölümünü mü izleyeceğiz?” gibi sorularla izlerdik. Tabii, bunun böyle olmadığını bildiğimiz için içimiz rahat.

Açıkçası filmin ilk ve ikinci fragmanı arasındaki bu ton farklılığının, beni inanılmaz derecede şaşırttığını söylemeliyim. Filmden gelen ilk videolar, bir Marvel ve Black Widow filminden beklenileceği üzere gizli ajan-aksiyon filmi vaat ederken, dün gelen fragman bana Logan filmindeki gibi bir süper kahraman-dram filmi izleyeceğimizi düşündürttü. Fakat işte dediğim gibi, bu filmde Natasha’nın ölmeyeceğini biliyoruz, Yelena’nın da ölmeyeceği kesin gibi bu yüzden eğer filmde bir drama olacaksa bunun, David Harbour’un canlandıracağı Alexei Shostakov nam-ı diğer Red Guardian üzerinden olacağını düşünüyorum. Yoksa neden bu kadar üzücü bir fragman yayınlarsın, öyle değil mi?

Genel olarak oldukça etkileyici bulduğum fragmanın beni Black Widow için heyecanlandırdığını söylemem gerekiyor. Özellikle fragmanın sonunda Avengers temasının bir koro tarafından söylenmesi tüylerimi diken diken etti. Marvel’ın bu yıl içerisinde üzerimize yağdırdığı yapımları büyük keyif alarak izliyorum şimdilik, umarım Black Widow ile beraber bu keyfimiz bozulmadan devam eder.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.