Yeni sezonun yeni dizilerinden haberler gelmeye devam ediyor. Bu sefer ki haberimiz NBC’den. Pek çok programı iptal ederek yeni dizilere yer açan NBC’nin gelecek sezon için en iddialı yapımlarının başında muhtemelen yeni dizi Blindspot geliyor.

Hikayemiz New York’un meşhur Times Square meydanında başıboş bulunan bir çantayla başlıyor. Bomba şüphesiyle yaklaşılan çantadan bütün vücudu dövmelerle dolu çıplak bir kadın çıkıyor. Kadının hafızası tümüyle silindiği gibi kendisiyle ilgili parmak izi, DNA, yüz taraması, ne varsa kayıtlarda görünmemekte. Ayrıca kadın Çince konuşmaktan, dövüş sanatlarına kadar pek çok hatırlamadığı yeteneğe de sahip. Sırtındaki dövmede ise bir FBI ajanının ismi yazıyor. Olayı inceleyen ajanlarımızın her dövmenin ayrı bir suçu çözmek için kullanılması gereken ipuçları olduğunu anlamasıyla dizimize de start verilmiş oluyor.

blindspot-jaimie-alexander

Başrollerinde geekseverlerin tanıdığı iki isim var: Thor filmlerinde Lady Sif ile kalbimizi çalan Jaimie Alexander dizimizin Jane Doe’sunu oynuyor. 300 filminin devamı “300:Rise of an Empire”da Themistocles karakterini oynamış Sullivan Stapleton ise hanımefendinin sırtında ismi bulunan FBI ajanı Kurt Weller’ı oynuyor. Yan rollerde de farklı dizi ve filmlerden hatırlayabileceğimiz Marianne Jean-Baptiste, Rob Brown, Ashley Johnson, Audrey Esparza ve Ukweli Roach’ı göreceğiz.

Konu NBC olunca hep önyargılı yaklaşırım ki sonradan hayal kırıklığım çok büyük olmasın. Ama suç-drama dizilerinin giderek klişeleşmeye başladığı şu zamanlarda farklı bir tema ve iyi oyuncularıyla öne çıkmayı hedefleyen dizinin ilk fragmanının umut verdiğini söyleyebiliriz. Halihazırda James Spader’ın performansıyla parlayan Blacklist ile bu türde öne çıkan bir işe sahip olan NBC bakalım bu yeni dizisiyle beklentilerimizi karşılayabilecek mi, yoksa çoğu zaman yaptığı gibi beklentilerimizi yükseltip ortaya sıradan bir iş mi çıkartacak? Sonbaharda ekranlarımızda yer alacak dizinin yayınlanan ilk fragmanını izlemek için de buyrun efendim.

Not: Bu arada dizinin resmi Youtube hesabında fragmanı bölge limitli yapmak nedir NBC allasen? İlginç bir şekilde yönetiliyor bu kanal.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

9 Comments

  • teyze mi? böyle teyzeye can kurban 😀 teyze de erik gibiymiş kütür kütür 😀

   • Yiğitcan Erdoğan Reply

    arkadaş ortamlar nasıl bir anda erkek yurduna dönmüş helal olsun…

    • ben arkadaşın teyze yorumuna binaen söyledim 🙂 yoksa erik merik ıyy hiç sevmem 😛

     • “teyze” o lafın gelişi ya çok takılmamak lazım 😀 abi ne bekliyosun erkek yurdu gibi site zate arada bi bayan girip çıkıyo o kadar 😀

 1. Fragman güzele benziyo , konu olarak da ilginç izlenmemesi için bi sebep yok(ilerde bozmazlarsa tabi).

 2. Kadının buna çok benzer bir rolü daha önce de oynaması (Kyle XY, Jessi) ilginç. Ortaya çıkışı bile benziyor, hafızası yok, çıplak…

 3. burak4242TR Reply

  Agent Carter’dan vakit kalırsa buna da başlayabilirim. Lady Sif başlığını görünce bir an MARVEL’dan bir dizi daha mı geliyor diye umutlanmıştım oysaki 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.