NBC Vertigo’nun en popüler karakteri Constantine’i daha yeni iptal etmişken, çizgi roman adaptasyonlarına Gotham ile yeni giriş yapmış olan kanalımız Fox yeni bir DC-Vertigo çizgi romanını yeni sezonu için yayın listesine aldı bile. Yayım hayatına Neil Gaiman’ın yarattığı Sandman ile başlayıp kendi serisine kavuşan kahramanımızın adı Lucifer. Evet, bildiğimiz şeytan!

Dizinin konusu şu şekilde; meşhur Cehennem Lordumuz, karanlıklar dünyasında sıkılmıştır ve mutsuzdur, dolayısıyla istifa etmeye karar verir. Lucifer Morningstar adıyla melekler şehri Los Angeles’a yerleşip bir bar açar. İnsanların en gizli tutkularını açığa çıkarma yeteneğine sahip Lucifer yanı başında işlenen bir cinayet sonrası Los Angeles Polis Departmanına suçluları yakalamalarında yardım etmeye başlar. Bir yandan da Amenadiel isim bir melek de başıboş kalan cehenneme dönmesi için Lucifer’e baskı yapmaktadır.

lucifer1

Dizinin kadrosunda, ana karakterimiz Lucifer’i Once Upon A Time’dan hatırlayabileceğiniz Tom Ellis, Lucifer’e yardımcı olan dedektifi “Chicago Fire” izleyenlerin gözünün kestireceği Lauren German, Lucifer’in müttefiği rolünde Spartacus’te Naevia rolüyle karşımıza çıkmış olan Lesley-Ann Brandt var. Bunlar haricinde Amenadiel rolünde pek çok dizide rol almış D.B. Woodside, Lucifer’in terapisti rolünde de çeşitli komedi filmlerinden tanıdığımız Rachael Harris de kadroda bulunmakta. Dizinin yapımını Warner Bros ve Jerry Bruckheimer üstlenmekte.

Çizgi romandaki halini bilmiyor olsam da stüdyodan gelen açıklamalar iZombie’deki gibi sadece ana tema üzerinden çizgi romana bağlı kalacakları yönünde. Konsept olarak da CSI dizilerinin doğaüstü olaylarla bezenmiş hali diyebiliriz. Açıkçası pek çok farklı yola gidebilecek olan hikaye oldukça ilginç duruyor. Klasik dizi formülüne adapte ettikleri bu yaklaşımın da şu anki haliyle oldukça ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. Mekan olarak Los Angeles’dan şaşılmaış olması da hem temaya hem de görselliğe çok uygun olmuş.

Fox’un açıkladığı yayın planına göre 2016’da ekranlarda yerini alacak Lucifer’i şimdiden gelecek sezonun merak edilen işleri arasına yazıp, sizleri dizinin fragmanıyla baş başa bırakırım.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

2 Comments

  1. Lucifer’in cehennemi terk etmesi esnasında Morpheus ile geçen konuşmaları ve cehennemin anahtarını ona teslim edişini de görecek miyiz dersiniz ilk bölümde? Hiç umudum olmasa da leziz bir hikaye girişi olurdu. 😀

  2. Hikayeyi hiç bilmiyorum ve fragmanı izlerken anlamsızca çok çok olumlu hislere kapıldım. Hatta 2016’nın sonunda elimizde neredeyse bir fenomene dönüşmüş bir dizi falan olursa gelir bu yorumu up’larım! 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.