Pazarlamanın en yapı taşı konseptlerinden biri tease etmek. Bizim güzel dilimizde bunun bir karşılığı yok, heyecanlandırmak denebilir belki de, ima etmek ya da, en hafifinden de baştan çıkarmak. Hepsinin anlamlarını içinde barındıran, özellikle de Amerikan menşeli hype trenlerinin vazgeçilmez bir parçası olan, insanın da içindeki geek duyguları sistematik bir şekilde körükleyen bir mevzu. Severiz. Gerçekten severiz. Hele ki akıllıca yapıldığında.

Sanıyoruz –emin değiliz, ama internetin geri kalanı gibi biz de şiddetle sanıyoruz– Blizzard, Twitter hesabı üzerinden son yıllarda gördüğümüz en tatlı teaser paylaşımlarından birine imza attı. Önce paylaşımı bırakalım. Kısa videoyu bir izleyin. Zaten eminim çoğunuz inceyi havada kapacaksınız.

Nasıl? Gördünüz mü nasıl prize takılmış Diablo gece lambasını açıp kapatıyorlar? Açıp. Kapatıyorlar. Açıp… kapatıyorlar. Açma-kapama işlemine İngilizce’de ne diyorlar? Switch. Nintendo’nun konsolunun adı Switch. Burada “Switch” edilen şeyin adı Diablo. Tweet’i atan Blizzard. Blizzard Diablo’yu yapan firma. Diablo 3’ün Switch versiyonu artık kesindir, Switch’çi hareketin kırkıncı yılı hepimize kutlu olsun…

tenor

Şaka bir yana, tweet yabana atılamayacak kadar rastgele. Blizzard’ın tutup gece lambası işine girecek; girdiyse de bunu ana Twitter hesabından dikkat ve özenle tease edecek hâli yok. Reddit başta olmak üzere internetin ileri gelen köşelerinde bunun Diablo III – Switch portuna işaret ettiğini düşünenlerin sayısı çoğunlukta; biz de katılmıyor değiliz. Zaten artık millet o kadar ikna oldu ki, şu saatten sonra Blizzard sırf ayıp olmasın diye bile çıkartabilir, o derece.

Hem niye çıkartmasın ki? Diablo III’ü konsollara başarıyla uyarladılar. Dahası, Switch için de biçilmiş kaftan Diablo. Zaten büyük ekranda yıllardır oynuyoruz, Gamepad’e uyarlanabildiğini biliyoruz; şimdi de alıp yanımıza parklara bahçelere koşalım. Metroda yarım saat grind edelim. Parkta zindan yapalım. Bizce şartlar çok müsait. Önemli olan konu fiyat, bir de sonradan çıkan eklentilerin ne kadarını kartuşa koyup, koyamayacakları. Bir de tabi Nintendo’nun ömrü billah beceremediği online servisi. Olsun, biz yine de ümitliyiz bu durumdan. Bekleyelim, görelim!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.