Söz konusu Blizzard olunca iki noktada durmak gerekiyor; birincisi daha önceden de uzun uzun anlattığımız gibi “öğrenmesi kolay, ustalaşması zor” diye özetlenebilecek oyun tasarım tekniğinde ustalaşmış olmaları. İkincisi de dillere destan olmuş, insanın kalbinde çiçekler açtırıp kolundaki tüyleri diken diken eden ara sinematikleri. “Thank God for cold fusion“‘dan, “Succeeding you, father“‘a oyun içi videolarıyla, “Hell, it’s about time“‘dan “You are not prepared!“‘e kadar oyun öncesi reklamlarıyla bambaşka bir yerde Blizzard videolar söz konusu olduğunda.

Bu sefer kendileri Everest’e diktikleri çıtayı, başka bir tarz videoyla yine kendileri aşmışlar. 13 Kasım 2014’te çıkacak Warlords of Draenor ek paketi için şu aşağıdaki animasyon seriyi çekip yayınladılar. Video serisinin ismi Lords of War. Takriben sekizer dakikalık üç bölümden oluşuyor ve Varian ile Maraad‘ın Draenor işgali öncesi konuşmalarını konu alıyor. Konuşma genel olarak Maraad’ın Varian’ı işgale ikna etme çabaları çerçevesinde geçiyor. Eski Varian olsa çoktan orduları göndermişti bile; ama Pandaria oynamışlar olarak biliyoruz ki artık Varian çok daha temkinli, oturaklı bir lider. Can feda etmeden önce her şeyi bilmek istiyor.

Vindicator Maraad da bu isteği kabul edip, başlıyor anlatmaya. Anlattığı şey, aslında Garrosh’un zamanda geriye giderek oluşturduğu bu yeni Iron Horde’un ve Draenor’daki orkların üç farklı yüzü. Kararlılık, irade ve sadakat. Bu üç yüzü de WoW lore’undan tanıdığımız üç farklı ork efsanesiyle birleştiriyor. Shattered Hand klanından bildiğimiz Kargath, Warsong klanının lideri ve Garrosh’un babası Grommash ve Frostwolf klanının lideri, Thrall’ın babası Durotan.

warlords of draenor kargath

Bu üç video da tam anlamıyla mükemmel çekilmişler. Animasyon kalitesi, seslendirme sanatçılarının performansı, anlatılan hikayeler gerçekten de muazzam. Müziklerin de uyumuyla birleşince hakikaten Draenor’a kendiniz gitmek istiyorsunuz. Warlords of Draenor‘un betasından edindiğimiz izlenimleri aktarırken olumlu yönlerden biri olarak hikayeye verilen önemi göstermiştik. Bu animasyon serisini izleyince bir defa daha ikna olduk. Daha önceki ek paketleri getirdiği yenilikler için oynamış olabiliriz. Ama sanıyoruz Warlords’u ağırlıklı olarak hikayesi için oynayacağız.

Lafı daha uzatmanın bir anlamı yok. Hakikaten gününüzden 20 dakika ayırıp bu seriyi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Warcraft evreninin hayranları ekstra bir şeyler bulacaklardır ama, değilseniz bile keyif alacağınızın garantisini verebiliriz. Buyurun efendim.

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.