Eğer favori oyunlarınız arasında Diablo, Warcraft ya da StarCraft varsa; eğer hayatınızın son on senesini aralıklarla World of Warcraft’a gömdüyseniz, eğer 2014 içerisinde ne çok oynadığınız oyun Hearthstone’sa muhtemelen sizin için senenin en heyecan verici oyun etkinliklerinden biri yaklaşıyor: BlizzCon. Blizzard’ın görece stabil aralıklarla düzenlediği fuarı, 7-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Ve bu seneki sürümü, biraz farklı olacak gibi duruyor. Neden mi? Dilerseniz sizi direkt olarak böyle düşünmemize sebep olan 7 şeyin listesine alalım efendim…

Buyurun!

 

7. Hearthstone Gümbürdeyecek

Hearthstone

Blizzard’ın en son fenomeni Hearthstone için ilk günden bir panel şimdiden ayrılmış vaziyette. Aşağı yukarı ne konuşacaklarını tahmin edebiliyoruz, oyunun yüksek başarısı, gelecek Android sürümü, ileride çıkacak telefon portları… Fakat bizce Blizzard ufak bir ön izleme yapmadan durmaz. Bu yaz sonunda Naxxramas çıkıp, Hearthstone’un PvE tarafına yeni bir hayat üfledi. Bizce kesinlikle bir sonraki dungeon’ın hazırlıklarını yapmışlardır. Duyuruyu burada bekliyoruz.

Tahminimiz? İlk dungeon Scourge temalı oldu. Warcraft evreninin şanı, ikinci dungeon’ın Burning Legion temalı olmasını gerektirir. Hearthstone: Might of the Burning Legion diye bir eklenti duyursalar ya mesela?

 

6. StarCraft II: Legacy of the Void Netleşecek

Legacy of the Void

StarCraft II: Legacy of the Void, malumunuz; çok uzun süre önce başlayan StarCraft II üçlemesinin son oyunu. Blizzard’ın da geliştirmekte olduğu son gerçek zamanlı strateji oyunu şimdilik. Bu yüzden acayip bir önem taşıyor. Bize göre Blizzard Legacy of the Void için BlizzCon’da özel bir yer ayarlayacaktır. Ne de olsa Warlords of Draenor çıktıktan sonra, ilk büyük AAA çıkışları Legacy of the Void olacak.

Tahminimiz? Legacy of the Void’in çıkış tarihi belli olur. Oynanış fragmanı için erken, ama bir sinematik fragman bizce yerinde olabilir.

 

5. Heroes of the Storm’u Dünya Gözüyle…

Heroes of the Storm

Geçen senenin en büyük bombalarından biriydi Heroes of the Storm. Blizzard’ın Valve ile uzun süren davalarından sonra yirmi kez isim değiştiren oyun, muazzam bir fragmanla karşımıza çıkmış, hemen de alfa sürecine girmişti. Şimdilerde oyunun test aşaması yavaş yavaş devam ediyor. Oyun bu haliyle çok fazla eleştiri aldı, ama Blizzard’ın da pek çok şeyi düzelttiği, dahasını da düzeltmeyi amaçladığı aşikar. Panelini de hazır etmişler zaten, bizce detayına girerler.

Tahminimiz? Bizce bir oynanış videosu kesin gelir. Ne kadar detaylı olur, canlı mı olur bilemiyoruz. Ama bir çeşit yeni videoyu kesinlikle bekliyoruz.

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.