Bu hafta her anlamıyla Star Wars’a doyduğumuz bir hafta oldu ve bunun için Mandalorian’a ne kadar teşekkür etsek az. Ahsako Tano, Grand Amiral Thrawn, Ezra Bridger konuştuğumuz, teoriler ürettiğimiz, kısacası Star Wars konuştuğumuz bir haftayı ne kadar özlediğimi anlatamam. Olayın daha da güzel yanı bu Star Wars muhabbetleri gittikçe güzelleşiyor. Tıpkı bugün konuşacağımız ve Bosslogic’in bir çalışması üzerine başlayan “Sebastian Stan, Luke Skywalker’ı oynasa nasıl olur?” muhabbeti gibi.

Mandalorian dizisini güncel olarak takip edenlerin bildiği gibi bu hafta Mandalorian, adının Grogu olduğunu öğrendiğimiz Bebek Yoda’yı eğitmesi için Jedi bulma görevi onu Ahsoka Tano’ya ulaştırdı. Fakat Ahsoka, hem farklı bir görev peşinde olduğu için hem de Grogu’yu yönlendiren duyguların eski ustasını yönlendiren duygulara benzediğini öne sürerek Grogu’yu eğitmeyi reddetti ve bunu yapacak başka Jedi’ları bulması için Mando’ya yol gösterdi. Topu topu bir avuç Jedi’ın kaldığını bildiğimiz Star Wars evreninde, her Jedi ismi içimizi bir titretiyor ve “Acaba gelir mi?” diyerek heyecana sevk ediyor bizi. Fakat Mandalorian evreninde Luke Skywalker’ın hâlâ yaşıyor olması ister istemez bize bir “Belki?” dedirtiyor ve heyecandan ölecek gibi oluyoruz.

Fakat hepimizin bildiği gibi Mandalorian olayları sırasında Luke, The Force Awakens filminde göründüğü halinden en az yirmi beş yaş daha genç. Bu yüzden bir mucize olup Luke diziye dâhil olsa bile Mark Hamill’in dizide tutarlı bir Luke portresi çizmesi pek olası değil. Ancak CGI ile gençleştirilirse olabilir. Tabii, bu durum Luke Skywalker’ın diziye gelme hayallerini kuran biz hayranları durduracak değil. Bosslogic, photoshop yeteneklerini konuşturup Sebastian Stan’i, Luke Skywalker olarak resmettiler bile. Ve bir şey diyelim mi, oldukça güzel duruyor ya.

Yani şimdi bunun gerçek hayatta bu şekilde durmayacağını biliyorum. Ama gerçekten insan şu resimde Mark Hamill’in gençlik halini görmüyor değil. Yani gerçekten böyle bir şeyin olma olasılığı inanılmaz derecede düşük, Mark Hamill yaşarken ve onu Luke rolünde görmemizin üzerinden fazla geçmemesi yüzünden aynı derecede de riskli.  Fakat yine de gerçekten düşünsenize gelecek bölüm Mando, Tython gezegenindeki görü taşının üzerine Grogu’yu oturtuyor ve onun içindeki gücü hissederek gelen ilk Jedi yeşil ışın kılıcıyla Sebastian Stan’in canlandırdığı Luke Skywalker oluyor. Gerçekten düşünmek bile tüylerimi ürpertiyor yalan yok.

Peki, sizce nasıl olur Sebastian Stan, Luke Skywalker rolünde? Sizce yakışır mı yoksa bazı şeylerin şakası olmaz mı? Yorumlara yazın da şu güzel çalışma hakkında biraz konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.