Brad Pitt’in başrolde yer alacağı ve yönetmen koltuğuna Top Gun: Maverick filminin de başında bulunan Joseph Kosinski’nin geçtiği F1 önümüzdeki yılın yaz aylarında bizlerle buluşacak.

F1 filmi, Brad Pitt tarafından canlandırılacak yedi kere dünya şampiyonu olmuş emekli bir F1 yarışçısının kurgusal bir formula 1 takımının başında olan eski bir arkadaşı tarafından, takımı tabiri caizse ipten almak ve bu sırada da potansiyel vaat eden bir çaylağa mentorluk yapmak için piste geri çağırılmasını işleyecek.

Filmin en takdir edilesi yanlarından biri olabildiğinde pratik efektlerle çekilmeye çalışılması. Öyle ki, Brad Pitt formula 1 yarışlarına katılıyor üretilen arabayla! Ayrıca Lewis Hamilton da otantik olması için geri bildirimde bulunuyormuş ekibe. Joseph Kosinski ise Top Gun: Maverick’i çekerken edindiği tecrübeyi burada daha da rafine hale getirmeye çalışıyormuş. Bu arada o filmin başrolü Tom Cruise da “İsterseniz gelip ben sürerim.” demiş. Adam dublörlerin de ekmeğine göz dikmiş durumda. İşin şakası bir yana, film gerçek hissettirsin diye fazlasıyla uğraşılıyor anladığım kadarıyla.

Brad Pitt daha hala Hollywood’un en bilinen ve karizmatik isimlerinden biri. İyi de bir oyuncu aynı zamanda. Dolayısıyla başrolde onun olması filme olan ilgi açısından fazlasıyla olumlu bir durum. F1 hiçbir zaman ilgi alanım olmadı fakat orada da devreye Joseph Kosinski giriyor. Top Gun: Maverick son yıllarda izlediğim en adrenalin dolu filmdi çünkü! Orada verdiği nefes kesici gerilimi bu tür bir filmde verebilirse tekrardan, o zaman izlemesi oldukça tatmin edici bir film çıkar ortaya. Fragmanda pek diyalog kullanılmamış, o yüzden direkt bir fikir belirtemiyorum ama inşallah pist dışındaki insan draması kısmı da iyi yazılmıştır da sonuç olarak akıp giden başarılı bir iş görürüz.

F1 sporu ilgi alanınıza giriyor mu? Brad Pitt artık yaşlandı mı yoksa hala bir filmin cazibesini arttıran unsurlardan mı? Sizce dolu dolu geçecek bir film yılında gişede şansı var mı? Tahminlerinizi yarışa girmeden belirleyebilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.