Ya pardon, bu nereden çıktı? Ne ara çıktı? Gerçekten, samimiyetle soruyorum ey Hollywood, ne ara filmleri TV dizisi yapmaya bu kadar coşmaya başladın? Bir anda kafamızı çevirdik, çevirmeden önceki trendler süper kahraman filmleri ve büyük oyuncuların götürdüğü mini dizilerdi. Sonra tekrar geri baktık, zilyar tane eski filmi tekrar dizi yapmaya karar vermişsin. Cehennem Silahı’ndan, The Departed’a kadar.

Her biri de sağlıklı fikirler değiller elbette. Olamazlar. Olamıyorlar. Bazıları gerçekten embesilce fikirler. Yemin ediyorum, kurul toplantısının birinde “Ya başarılı, milletin sevdiği, marka bilinirliği yüksek bir film lazım” başlıklı bir tartışma dönmüş; o tartışmada biri “Filmin diziliğe müsait olup olmaması önemli değil, değil mi?” sorusuna “Yok canıım” demiş gibi projeler açıklanıyor sağlı sollu. Yani her şeyi anlarım, Eternal Sunshine of the Spotless Mind’ın nesinden dizi çıkacak ya?

eternal-sunshine-of-the-spotless-mind

Çıkartacaklar ama. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Steve Gollin’in yapımcılığında bir Eternal Sunshine of the Spotless Mind dizisi geliyor. Gelmiş geçmiş en nevi şahsına münhasır senarist Charlie Kaufman’ın yazdığı ve Michel Gondry’nin özel dokunuşuyla büyüleyici hâle getirdiği filmi, Chuck ve Forever dizilerinde yazarlık yapmış olan Zev Borrow uyarlayacak. Denilene göre, anlaşmalar yapılmak üzere.

Ya ne anlaşması? Ne yazarı, ne yapımcısı? Ne yapacaksınız arkadaşlar siz filmle? Gerçekten? Çünkü bence vizyonunuz Kaufman ve Gondry’nin yaptıklarının tırnağına yetmeyecek, hafıza silme konseptli bir CW aşk dizisi falan çekeceksiniz. Böyle hafıza silindikten sonra birbirlerine tekrar aşık olacaklar. Küçük yanlış anlaşılmalar çatışma yaratacak. “Öbüşecekler mi, öbüşmeyecekler mi” gerilimi falan koyacaksınız. Vizyonsuz artı vizyonsuz bir iş yapacaksınız bizce yani. Sizce de öyle değil mi geek insanlar? Var mı başka bir şey çıkma ihtimali?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.