Eğer müsaadeniz varsa, bu sabah size “Vay arkadaş, Hollywood tükenmiş” dedirttirmek niyetindeyim. Bunu da ekstra bir şey yaparak başarmak gibi bir arzum yok. Sadece ve sadece, Sony’nin muhteşem dahiyane fikri Emoji filmi Emojimovie: Express Yourself’in yayınlanan resmi sinopsisini sizlere aktararak, en sonunda, bu cümleyi hep beraber kuracağımıza inanıyorum. Hazır mısınız? Şöyle diyor sinopsis:

EMOJIMOVIE: EXPRESS YOURSELF, akıllı telefonunuzun içinde hiç görülmemiş gizli dünyayı açık çıkartıyor. Mesaj uygulamasının içinde Textopolis var, en sevdiğiniz emojilerin kullanıcı tarafından seçilmeyi beklerken yaşadığı kalabalık şehir. Bu dünyada her emojinin bir ifadesi var, Gene hariç. Gene bir filtre olmadan doğmuş, ve birden fazla ifadeye sahip. Diğer emojiler gibi normal olmaya kararlı olan Gene, en yakın arkadaşı Hi-5’ın ve meşhur kod kırıcı Jailbreak’in yardımını istiyor. Beraber, üçlü destansı bir “app-venture”’a çıkıyorlar. Üçlü, her biri kendine has çılgın ve eğlenceli olan uygulamaların arasında, Gene’i tedavi edecek kodu arıyorlar. Ama telefonu büyük bir tehlike tehdit edince, tüm emojilerin kaderi bu üç şaşırtıcı arkadaşın eline kalıyor.”

Emojimovie-Express-Yourself

Yazarken yoruldum yazarken. Bir kere yani, yeter artık. Happy Feet bu konunun zirvesine çıktı. “Normal” olmayan birinin, kendisini çok da dışlanmış hissetmeyeceği bir yerde filmi bitirmesine yönelik hikayelerin kalan hepsi, Happy Feet’ten beri yokuş aşağıya gidiyor. Çünkü onu da George Miller çekiyordu yani. Çektiği filmlerin IMDb ortalamsı 6.4 olan bir yönetmen değil.

Kalmış ki, “telefonunuzun içindeki gizli dünya” dediğiniz naneyi de bu arada Wreck-It Ralph yapmıştı zaten. Ona da ne gerek var? Ne gerek olduğunu ben söyleyeyim, Emojimovie yapmak, dikkat çekici bir fikir. İyi olup olmayacağı belli ki önemli değil. Sadece sosyal medyada konuşulsun, yeter, para getirir sanıyor yani Sony. Yani açık açık, koskoca filme Ajdar muamelesi yapıyor.

Of.

Yani vay arkadaş. Hollywood tükenmiş.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.