Bana yıllar sonra ölüm döşeğimde gelmiş geçmiş en dev haksızlığa uğrayan oyunları sorsalar, çok uzunca bir liste sıralarım muhtemelen. “Ah o Spec Ops: The Line’ı nasıl az kişi oynadı öyle, peki ya o Knights of the Old Republic 2, o niye öyle harcandı?” diye başlar, sonsuzluğa doğru giderim. Araya sıkıştıracağım oyunlardan biri ise, kesinlikle, yüzde yüz ihtimalle, South Park: Stick of Truth. İnanılmaz eğlenceli hikayesi, bir South Park bölümünden çıkma grafikleri, sağlam oynanışıyla harbiden senenin en iyi oyunlarından biriydi.

maxresdefault

Yalnız ne hikmetse, South Park hayranları arasından dahi bilmeyen, etmeyen çıktı. Neden oldu bu? Bakın, şimdiden söylüyorum. Yeni bir temel atılıyor bugün. Sıfır noktasındayız. Bugünden itibaren anlaşalım, yeni South Park oyununa gerekli hürmeti gösterelim, olur mu? Bakın bu bizim için ekstra önemli, zira yeni oyun, South Park: The Fractured But Whole, bizim ekmeğimiz, yağımız olan süper kahramanları hedef alıyor!

Oyunu THQ’nun batığından çıkartan Ubisoft, bu sefer Obsidian’ı devre dışı bırakmış, kendi iç stüdyolarından birine yönlendirmiş. Trey Parker ve Matt Stone, yine işin başındalar. Parker’ın dediğine göre, “geçen seferki oyunun sonunda, artık oyun yapmayı baya öğrenmiş hâle gelmiştik zaten” diyorlar. Bu da ümitlendirici. Bizi meseleye daha da yükselten şey ise, oyunun ilk fragmanı.

Stick of Truth’un en iyi yaptığı şey, video oyunlarının gelmişini geçmişini, gününü gecesini tatlı tatlı tiye almaktı. Yani South Park ana akım kültür için ne yapıyorsa, Stick of Truth da içinde bulunduğu meduym için aynını yapıyordu. The Fractured But Whole’un fragmanı oynanış falan göstermiyor, ama yine de kıymetli, çünkü bu tavrın aynen yeni oyuna taşınacağını gösteriyor. Bu sefer aynı zamanda bir de süper kahramanlara taş sallayacaklar sadece. Bu da bizi baya bir heyecanlandırıyor! Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.