Bir noktada, Dark Souls 3’ün geleceğini biliyorduk, şimdi kimse birbirini kandırmasın. Square Enix’in Final Fantasy’nin ekmeğini yemeye devam ettiği bir dünyada, Dark Souls gibi başarılı bir serinin devam etmemesi zaten düşünülemez. Tabii tadında bırakmak ve başka dünyalara yelken açmayı bilmekte önemli. Bu bağlamda şahsen, From Software’den yeni bir Dark Souls oyunu bekliyordum fakat bu oyunun Souls serisini sonlandırması konusunda beklentilerim de yüksekti.

Dark-Souls

Dün E3 konferansında gösterilen 2 dakikalık fragman ise bu şüphelerimi suya yatırırken, aynı zamanda kafamda başka başka soruların oluşmasına neden oldu. Dark Souls ve Dark Souls II’nin birbiri ile bağlantılı olduğunu biliyorduk, öyle ya da böyle. Peki ama Dark Souls III neyin hikayesini anlatacak? İşte bu, olası bir Dark Souls III oyunu ile ilgili ilgimi çeken yegane şeydi. Peki fragmanda neleri gördük? Vendrick’in tacını gördük, devasa bir “Giant King” gördük. Onun dışında “Artık sadece kıvılcımlar kaldı” söylemi, oyunun hikayesi açısından çok önemli bir noktayı sembolize ediyor.

Şu anlık bunları biliyoruz, zaten elimizde sızan bir kaç ekran görüntüsü dışında iki dakikalık, tamamen CGI’dan oluşmuş bir fragman var, fakat oyun mekanikleri ile ilgili From Software’den bir basın açıklaması geldi.

Dark Souls III’te şunlar, şimdiye kadar onaylanan yegane özellikler;

 • PS4, XBox One ve PC için gelecek Dark Souls 3, “Swordfighting Arts” adında, oyunculara özel hareketler sunan ve oynanış tarzlarını özelleştirebilecekleri bir mekanik barındıracak.
 • Oyuncular istedikleri yerde Bonfire yakabilecekler, aynı zamanda oyunda sizi avlayacak kelle avcıları da olacak, bunlar büyük ihtimalle diğer oyuncular çünkü başınıza bir ödül konma durumu da ayrı bir mekanik olarak çıkıyor.

Evet, bu şekilde iki ana başlığımız var, detaylar bir iki hafta içinde gelir, geldikçe Geekyapar’da bunların hepsini topladığımız daha uzun bir yazı yazıyor oluruz.

Author

If I ever woke up with a dead hooker in my hotel room, Matt would be the first person I'd call.

6 Comments

 1. Ya Mert öküz altında buzağı arıyosun resmen. “Şu anlık bunları biliyoruz” demiş bide. İlk iki oyunu toplasak bile bildiğimiz ne kadar ediyor zaten? Souls serisinde ne kadar hikaye var? David Lynch nasıl birbiriyle alakasız görüntülerden film yapıyo, From Software’da boss dövüşlerinden oyun yapıyor işte. Küçük görmüyorum. Bu da bir sistemdir ve iyi de çalışıyor da boşu boşuna derin manalar çıkarmaya gerek yok.

  • Hakkı Karahan Reply

   Dark souls da sürekli ölmüş oyuncu yorumu 🙂 boss dövüşlerinde oyun yapıyor demiş ya:D

   • He canım he. Sürekli öldüm, ondan.
    Hayır işin komiği şu oyunu oynayıp da sürekli ölmeyen kaç adam var acaba dünyada. Düşünmeden konuşuyosunuz yemin ederim.

    • Hakkı Karahan Reply

     Hahahahah, Ben ölmekle ilgili aksini iddaa etmedim ki. “Sen neye göre yorum yaptın oyunu oynadın mı felsefeyi anladın mı” demedim de böyle trolledim yani, sen anlamak istemedin.

  • Sitenin yorum bölümü gerçekten her seferinde “yahu bu yorumu yazan kişi yazıyı okudu mu yoksa satır arasından bir cümle görüpde mi yazdı bunları” dedirtiyor.

   Zaten Mert 3500 sayfalık hikaye var dememiş. Serinin gizemli, küçük detaylara sahip bir hikayesi var, Mert de yeni oyundaki küçük detaylardan bahsetmiş. ‘Dark Souls’un hikayesi’ diye bir şeyi dillendirmemizin ve bunu sevmemizin tüm sebebi de bu küçük detaylardandır.

 2. Yedek Kahraman Reply

  Giant King varsa bence öncelerini anlatıyor. Yanlışım varsa düzeltin, Dark Souls 2’de Giant’ların nesli tükenmişti. Bir tane kalmıştı onu da boss olarak kestik.

  Bir de Giant Lord vardı ama o da geçmişte yaşanan olaylardı. Memories görevleri.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.