Daha önce de inceden değinmiştik zaten, bu sene Pokémon’un 20. yıldönümü. Pokémon 20 yıl önce girdi hayatlarımıza, biz de zaten bunu kendi çapımızda bir Nostalji Treni videosuyla kutladık. Nintendo’nun ise bambaşka fikirleri var. Ellerinde Mario‘dan sonraki en kârlı markası sonuçta Pokémon. Bilinirliği en yüksek ürünlerinden biri. Mobil platformlarının seviyesini bir yerden alıp, bir başkasına çıkartan oyun.

Bu sene de onun için baya bir atılım yapacaklar. Zaten geçtiğimiz aylarda Pokémon Go‘yu duyurmuş, hem Pokémon’u ilk defa mobil platformlara AR teknolojisi kullanarak aktaracaklarını açıklamışlardı; hem de bunun küresel event’lerle destekleneceğini söylemişlerdi. Onun akabinde 3DS için içerisinde Pokémon Red ve Blue’nun Virtual Console versiyonlarının bulunacağı özel bir Pokémon paketi yapacaklarını açıkladılar. O da baya iyiydi.

Yalnız bizi zerre kesmedi. İnternetlerde Pokémon hayranlarının toplaştığı küçük köşeler, yeni bir oyunun dedikodularıyla kaynıyordu. En sonunda o oyun duyuruldu. Oyunlarımızın ismi Pokémon Sun & Moon. Kendileri 2016’nın sonbahar – kış döneminde iştirak edecekler dünyamıza. Ve bu arada, bu oyunların sadece New Nintendo 3DS‘e özel olacağından korkanlar vardı, onların da endişelerini bertaraf edelim; Sun ve Moon 2DS, 3DS ve New 3DS için yekpare duyuruldu.

Oyun hakkında henüz elimizde çok bir detay yok. Anladığımız kadarıyla Virtual Console Blue ve Red’i üzerinden Pokémon aktarabileceğiz Sun & Moon’a. Bu, tanıtım videosunun şekli şemalindeki “geçmiş 20 yılı kutlayalım” havasıyla birleştirince, Sun ve Moon’un biraz nostaljik olabileceği imasıyla birlikte gelen bir bilgi. Bana şu an, bunların ışığında bekleyebileceğin en uçuk şey nedir diye sorsanız, Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova, Kalos hep beraber toplansın, hepsinde aynı anda oynayalım derim. 3DS kaldırmaz, ama olsa güzel de olur hani!

https://www.youtube.com/watch?v=pdTQ6NXTrE0

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.