Daredevil’ın geçen fragmanıyla ilgili yorumlarımızı ekseriyetle One Bad Day lafının mühürlüğüyle ilgili kurunca, aslında ikinci sezondan ne bekliyoruz; ne olacağını düşünüyoruz gibi şeyleri atladık. Ben de biraz bunu içime dert ediyordum açıkası, sonrasında sağ olsun Daredevil ikinci fragmanıyla çıktı geldi. Fragman bu arada, aslında ikinci bir fragman değil. Baya ilk fragmanın ikinci kısmı, tam ilk fragmanın bittiği yerden açıklıyor.

Geçen fragman da Elektra’nın görünüşüyle bittiği için, bu sefer komple hanım kızımıza odaklanıyoruz. Ben yorumları parça parça aradan çıkartayım. Evveliyatla, Elodie Yung beklediğimden daha iyi oynamış. En azından Marvel’ın kendisini sadece G.I. Joe filminde kırmızılı hâlde görüp seçtiklerine dair inancım kırıldı biraz. Onun haricinde, dizinin bir tonlama problemi yaşayacağını düşünmüyorum, ama fragmanı kesenin ton sağırı olduğu da net bir gerçek. Bu kadar ağır tonlu bir dizinin sonuna “Sen de kas yapmışsın haa, kıps” esprisi koymak, ne bileyim, tatlı mısınız?

Bu arada esas meselemiz Yakuza olacak sanıyorum ki. Ya da bilmiyorum, belki de Stick ve onun uzantısı olarak The Hand de olabilir. Ama bir yandan, Punisher‘ın da ciddi bir garezi, mücadelesi olacak Daredevil’ın müdahale etmesi gereken. Yani… Bilmiyorum, belki biraz erkendir ama, bütün bunlar biraz fazla gibi gözüktü gözüme. Kesin bir yargım da yok, zira The Hand çok genelgeçer kalıp, Yakuza biraz daha geri plana atılıp, Punisher’a da odaklanabilir dizi.

Her halükarda, Jon Bernthal‘in role çok yakıştığı bir gerçek. Dizinin ilk sezonundan yaratıcı değiştirmiş olmasının dezavantaj olabileceği de fragmanlardan ince ince hissediliyor. Daha az odaklı, daha az kararlı bir dizi gibi geldi. Ama bir yandan, fragmanın sonuna o espriyi yakıştıran editöre de güvenilmeyeceği bariz bir durum. O yüzden, şimdilik kesin yargılarda bulunmayalım. 18 Mart’ı bekleyelim, bakalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.