Geldi, geliyor, gelecek derken, Star Wars‘un ilk fragmanı düştü! Öbür ikisi neydi derseniz, onlar ‘teaser’ idi! Son 3 aydır bizi nostalji deryalarına atan, eski filmleri sırayla izleten, Jedi Knight kurdurtan, Battlefront reklamlarına muhtaç bırakan (ki güzel reklam) Star Wars, ilk kez tam fragmanını yayınladı! Dün de afişi düşmüştü, filmin beklenenden erken geleceğini yazmıştık.

Biz burada genelde haber yaparken, bir afişi paylaşıyor, ya da bir sözü aktarıyor olsak dahi üzerine bir şeyler söylemeye, lafı biraz uzatıp yarenlik etmeye gayret ediyoruz. Bugün değil. Bugün sadece Star Wars: The Force Awakens‘ın ilk esaslı fragmanını huzurlarınıza bırakıp, sizden bu fragmanı derinlemesine deşmek için müsaade isteyeceğiz. Az sonra detaylı bir fragman çözümlemesi yapacağız, ama şimdilik, halimizin Interstellar‘da ağlayan Matthew McConaughey kıvamında olduğunu bilin, yeter.

Ama bu arada, yani hakikaten söylememiz lazım, önceliklerden dev fazla açıklayıcı olmasına rağmen bu da inanılmaz ketum be! Yani arkadaş, bir filme güvenmek böyle bir şey olsa gerek. Çıkışına şurada iki ay kaldı, hala ve hala zırnık bilgi koklatmamak nasıl bir pazarlama özgüveni, nasıl bir “sanki hiç fragman çıkarmasak gelmeyeceksiniz” mesajı. E haklılar, sanki gitmeyecek miyiz? Şansımız mı var? O müzik öyle girdikten sonra? E bakın, kendiniz görün işte!

Elbette anında izledik, sizler için de çevirdik, buyrun! Altyazıları açmak için sağ altta CC tuşu var, ona basmaca. Mobil cihazdan geldiyseniz videonun başlığına tıklayıp YouTube app’de açmaca!

Ne dersiniz? Biraz sessiz, huzurlu, nostaljik bir tadı yok mu sanki?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.