Valla sizi bilmiyorum, ama geçen sene bu zamanlardan şu dakikaya kadar inanılmaz bir kademe kademe Star Wars heyecanı artışına tanık oluyorum kendimde. 2014’ün Ekim aylarında, “aman, yaşımız geçti be abi” kıvamındaydım. Bir pistim, bir burnum havadaydı yani. Sonra ilk fragman çıktı. Baya istemeye istemeye, “işimiz işte, n’apalım?” diye fragman çözümlemesi yazdım. Sonra Rebels‘ı izledim. Sonra Marvel çizgi romanlarını okudum. İkinci fragman çıkıp, Han “We’re Home” dediğinde ben kopup gitmiştim artık.

O yüzden, bugünki gibi iyi haberler geldiğinde gerçekten bir kat daha ihya oluyorum. Nedir bu iyi haberler? Evveliyatla, şunu söyleyelim: Force Awakens aylar önce duyurulan çıkış tarihinden bir gün önce; yani 17 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek. Bu filme 16’sında kavuşacak birkaç şanslı ülke hariç, tüm dünyada geçerli; buna Türkiye’de dahil. 17 Aralık 2015‘e niye çekildiğini söylemek ise güç, belki de insanların Perşembe falan demeden Star Wars’a gideceğine güveniyorlardır. Ki haksız da olmazlar.

İkinci hayırlı haberimiz ise, fragman tarihi. Yarın. Baya baya yarın. Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, ama Star Wars’ın bugüne kadar doğru düzgün bir fragmanı çıkmadı henüz. Karakterlerin yarısını görmüş, öteki yarısını ise duymuş değiliz. Konu nedir, ne değildir hâlâ zerre bir bilgi parçacığı yok. İsimleri bile ağızlarından cımbızla aldık. O yüzden, fragmanın yarın, yani 20 Ekim Salı günü çıkıyor olması demek; en sonunda Force Awakens’ı kanlı canlı göreceğiz demek.

Son hayırlı haberimiz ise, misler misi. Filmin resmi afişi yayınlandı. Force Awakens salonlara bu posterle teşrif edecek. Ve yani… Ne diyeyim? Şuna bakıp da içinde bir şeyler kıpırdamayan varsa, yani bilmiyorum tedavisi mümkün müdür? Afiş görsel olarak tek kelimeyle inaılmaz olmuş. Yalnız, gözümüze çarpan birkaç detay var. Öncelikle, filmin iki kilit karakteri, Luke Skywalker ve Andy Serkis’in oynayacağı İmparator-vari karakter afişte gözükmüyorlar. Hakeza Lupito Nyong’o’nun karakteri, her neyse, afişte yer bulamamış. İkincisi ise, Finn’in arkasında Death Star-vari bir yapı var ki, filmin elbette merkezinde olacaktır. Hikmetini de yarın anlarız diye düşünüyoruz. Alın, buyurun, rahat rahat, ferah ferah bakın efendim!

Star Wars Güç Uyanıyor_Afiş

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.