Şu bahar ayları, geek alemi için o kadar yoğun geçiyor ki… Bir an için bile dinlenmeye vakit yok sanki; sürekli olarak yeni bir içerik atılıyor önümüze. Özellikle son bir ay içinde Endgame ve Game of Thrones derken fazla fazla dağılan dikkatimizi, daha taze taze yayınlanmış fragmanıyla Legion çekiverdi hemencecik. Sahi, böyle bir dizi vardı yahu!

Yalan yok, ikinci sezonu gerçekten ittire ittire izlemiş biri olarak Legion’ın yeni sezonu ne zaman geliyor diye gün sayan biri değildim uzun süredir. Sanıyorum ki hala da değilim. Bunun sebebinin ilk sezonda bizi kendimizden geçiren kalite sonrası, yoğun bir iş günü çıkışında bir metre dahi ilerlemeyen trafik benzeri sekiz bölüm izlemiş olmamızdı bence. Gizem, bilinmezlik, saykodelik atmosfer derken her şeye fazlaca coşuyorduk elbette ama bunlar da bir yere kadarmış. Sadece “bir zorunluluk” gözüyle bakarak sonuna kadar kendimi izlemeye mecbur bıraktığım Legion, gerçekten de bu vakte kadar aklımdan çıktığı için bir eksiklik hissetmemiştim.

Ha, ama yeni ve son sezonunun yayın tarihi açıklandı ve kısa da bir fragman yayınlandı bu sırada. Hiç yoktan “Aaa Legion vardı ya, geliyor bu sene, doğruu!” tepkisi verdirtti. O yüzden gelin beraber bir bakalım neler varmış diye:

İlk olarak dikkatinizi fragmanda bir saniyeliğine gözüken Cerebro zımbırtısına çekmek istiyorum. Charles Xavier’ın meşhur Cerebro başlığı içinde gördüğümüz Harry Lloyd’un bu sezon bizlerle olacağını şöyle bir haberle sizlere aktarmıştık aslında. Her ne kadar “konuk oyuncu” olarak gelse de, kendisinin David ile baba-oğul ilişkisi içinde görebilme imkanımız birazcık heyecanlandırdı beni, ne yalan söyleyeyim.

En az dizinin senaryosu kadar saykodelik ve ilk bakışta anlamsız gözüken fragman, şimdilik kıpırtı uyandırdı bende, hayırlısı. Bunu sırf Alice Harikalar Diyarında‘dan yola çıkarak yapacakları onca sembolik referans için söylemiyorum üstelik. Açık açık “zaman yolculuğu” teması işlenecek bu sezon, tamamen o yüzden bu coşkum. Evet, işler bu noktaya gelince ben bir heyecanlanıyorum, ne yapayım.

Zaman yolculuğu gücüne sahip mutantımız, bu sezonun yeni karakterlerinden biri. Uzun süredir hakkında çok fazla detay verilmeyen o hanım kızımız sayesinde David, kendi geçmişine yolculuk yapacak gördüğümüz üzere. Hatta anne ve babası ile karşılaşacağımız kısımlar da bu yolculuk ile gerçekleşecek.

dgl3jbyujn0yjkkhnvbs

Peki, burada durup neden diye soralım mı? Çünkü ikinci sezon sonunda David’i bıraktığımız nokta ciddi anlamda çok değişik ve tuhaftı. Acımasız ve önüme gelene bin tekme kafasında bir manyak gibi sezonu kapatan David, bu üçüncü sezonda muhtemelen psikopatlaşır diye bekliyordum ben. Yapacağı iyi şeylerin geride kaldığını ve artık Shadow King’den hallice bir kötü olacağını falan düşlüyordum nedensizce. Zaten koskoca sezonda aklımda kalan tek parça da o sonuydu; bu da yeni sezona dair beklentilerimi düşünmek için bana bir gaz veriyordu. Şimdi ise böylesine güçlü bir mutant olduğunun farkında olan David’in ne yaşayacağını merakla bekliyorum. Çünkü bir insanın geçmişine gidip tüm hayatını değiştirme kararı vermesi kolay ve doğal bir şey değil malumunuz. O son bölümdeki gözü hiçbir şey görmeyen manyak David ruhundan kurtulup sahiden de önem ve değer veren eski David’e geri dönecekse, büyük ihtimalle büyük bir dönüm noktası daha göreceğiz diye tahmin ediyorum.

Ne dersiniz? Siz de gündemin yoğunluğunda unuttuğunuz Legion’ın yeni fragmanı ve bir ay sonra başlayacak olan sezonu için heyecanlandınız mı? Yorumlarınız neler?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.