Süper kahramanları hepiniz gibi ben de çok seviyorum. Gerçekte var olmayan bu kurgusal karakterlerin sanki bizim dünyamızın içinde yaşıyormuş gibi günlük hayatları olup, üstüne bir de olağanüstü maceralara atılmaları ve bu süreçte kendilerine has yeteneklerini kullanmaları çok küçük yaşlarımdan beridir beni kendine hayran bırakmıştır.  Tabii her geek gibi ben de zaman zaman “Bu güçler bende olsa ne yapardım?” diye düşünürüm. Bunu düşünürken de spesifik olarak hangi kahramanın gücüne sahip olacağımı seçme aşamasında, gönlüm hep Örümcek-Adam ve Superman’in yeteneklerine gitse de kafamdaki mantık süzgeci, bizim dünyamızda da var olma ihtimali olan özel donanımlara sahip sıradan kahramanları filtreden geçirip önüme getirir.

Tabii Batman ve Iron Man gibi teknik olarak süper gücü olmayan ama eğitim, zeka, para üçlüsünü etkili bir şekilde kullanarak bu kategoride kendine yer bulan karakterlerden bahsediyorum. Iron Man zırhından bir tane de bana yapsa, yanında sidekick gibi dolaşsam; sonra kendi başıma yoluma gitsem filan ne güzel olurdu.  Bu çoook uzak bir hayal tabii ama Iron Man’in zırh tasarımını daha önce birçok karakterde görmüştük; hatta bu haber vesilesiyle öğrendiğim şekilde Black Cat bile kendi zırhına sahip olmuş bir zamanlar. İşte o zırh geri dönüyor!

Bu sefer içindeki kişinin kim olduğu bir sır olan ve Iron Man ile Black Cat’in ortaklaşa çalışarak zırh hırsızının peşine düşeceği Iron Cat macerası, mini bir hikâye olacak ve bu hikâye sürecinde hem Tony’nin hem de Felicia’nın hataları ve sırları ikilimizin başına bela olacak. Ben görsel olarak bayıldım zırha ve Felicia-Tony takım çalışmasını izlemek de kulağa gayet iyi geliyor. Gerçi bir zamanlar sevgili Spidey’miz ile beraber olan Felicia’nın, Tony’ye kur yaptığını görmek ya da Tony’nin klasik asılmalarınız izlemek rahatsız edebilir, o tür diyaloglar pek dönmez inşallah.

İnternetteki yorumlarda da gördüğüm üzere Iron Man’in zırh teknolojisi de iyice ayağa düştü. Evrende zırhı giymeyen karakter kalmadı neredeyse. Tıpkı simbiyotun bulaşmadığı ya da phoenix’in birleşmediği karakter kalmadığı gibi. Siz de böyle mi düşünüyorsunuz? Zırhın tasarımını sevdiniz mi? Tony-Felicia takım çalışması eğlenceli olur mu? Zırhın çalan hırsız kim? Sorularımızın cevaplarını bir drone’un içine yükleyerek ofisimize yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.