X-Men sevdiğim bir ekiptir. Her bir karakterin kendine has özelliği olması, aynı zamanda hepsinin öğretmen/öğrenci dinamiği taşıması ve ayrıca hiçbirinin de günlük hayatta dertsiz tasasız yaşayan güruhtan olmaması gibi unsurlar ilgimi çeker. Tabii her ekipte olduğu gibi bu ekipte de ön plana çıkan karakterler var benim için. Bunlardan ilki de birçoğunuzun katılacağını düşündüğüm şekilde Wolverine’dir. Hem 1992 senesinde yapılmış animasyon dizisi ile hem de Hugh Jackman tarafından canlandırıldığı on küsur film ile bu karaktere bayılırım. Favori Marvel karakterlerim arasından ilk üçe girer muhtemelen.

Bildiğiniz gibi X-Men’in hakları bundan birkaç sene önce Disney’in eline geçti tekrardan ve biz de o günden beridir sevgili mutantlarımızı ne zaman göreceğimizi merak ediyoruz. Kimileri bunu WandaVision dizisinde göreceğiz sandı ve hayal kırıklığına uğradı, kimileri ekibi tamamen yeni oyuncularla göreceğimizi tahmin ediyor. Yakın zamanda ikinci fragmanı çıkan Doctor Strange: Multiverse of Madness’a dair teoriler ise ekibin çoklu evrenin zamazingoları aracılığıyla MCU’ya dâhil olabileceği ihtimalini eskisinden bile daha güçlü görüyor. Peki bu filmde olacağını bildiğimiz onlarca konuk oyuncudan biri de yeni Wolverine olarak Taron Edgerton çıkabilir mi? Bu şimdilik sadece hayranların isteği olsa da oyuncu da karakteri canlandırma fırsatı hakkında bir röportaj sırasında birkaç kelam etmiş.

“Bu söylentide hiçbir doğruluk payı yok. En ufak doğruluğu yok, tabii ki harika olurdu ama bilemiyorum.” diye başlıyor sözlerine Galli oyuncu. Role dair ilgisi hakkında ise şöyle demiş: “Evet, tabii ki. Bu Bond’u oynamak gibi bir şey. Devasa bir seyirci kitlesine böyle bir rolü canlandırmak heyecan verici olurdu. Bu filmler dünyada en çok izlenen filmler. Harika bir heyecan ve harika bir rol. Ama gerçek değil. Gurur okşayıcı tabii”. “Böyle bir şey yok” diye ısrarla söylemesi geçtiğimiz aylardaki Andrew Garfield’ı hatırlattı bana, sanki biraz fazla reddediyor. Mayıs ayında görürüz belki de.

Wolverine rolü için sizin aklınızda bir oyuncu var mı? Hugh Jackman’ı sever miydiniz? Ben çok severim kendisini de karakteri canlandırışını da ama yeni versiyonunda n’olur kostümü görelim artık. Ne zaman The Wolverine’deki silinmiş sahneye baksam içim kan ağlıyor. Onu bunu boşverin de Wolverine’a dair asıl beklediğim ve görmek için sabırsızlandığım şey Insomniac Games’in duyurduğu oyun. O bayağı iyi olacak işte! Şimdi gelin ve aşağıdaki boş kutucuklara kendi görüşlerinizi adamantium ile işleyin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.