Guardians of the Galaxy’yi sevdiniz mi, sevmediniz mi bilmiyorum (biz biraz karışık hisler içerisindeydik). Bizce film evrensel bir klasik değil, yani sevmeyecek olanları anlayabiliyoruz. Gelin görün ki, bizce filmin içerisinde ciddi anlamda evrensel olan, objektif verilere göre de sevilebilme oranı yüzde yüz noktasında duran bir karakter vardı: Groot.

Vin Diesel’ın sadece üç kelimeyle (ve birçok farklı dilde!) canlandırdığı Groot’un sert ama naif yapısını izlerken aşık olmamak elde değildi gerçekten. Groot o çok sevdiğiniz, sizi çok seven ve sizin için canını vermeye hazır köpeğiniz gibiydi. Resmen alıp evimize bir tane de biz beslemek istedik, siz de istemediniz mi?

Tabutun üzerindeki son çivi de, sağ olsun, finaldeki bebek Groot sahnesiydi. Guardians of the Galaxy’yi sinemada henüz izlememiş olanlar için (ki bizce izleyin), spoiler değeri taşıyabilir. Diğerlerinin ise içinden “ABİ EVET BUNUN VİDEOSUNU ARIYORDUM YILLARDIR” dediklerini bildiğimizden, lafı fazla uzatmadan videoya geçiyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=wTU8XEFZJnU

Ya çok şirin değil mi? Tam gerçekten de sıkkın geçen günlerin finaline birebir, bookmark’layın bu sayfayı, moraliniz düştükçe gelir izler izler keyiflenirsiniz bizce.

Peki o halde size bir de ilginç bilgi verelim mi? Groot’u sette referans olması açısından Kyrstian Godlewski canlandırdı, seslendirmesini de Vin Diesel yaptı; fakat bu dans eden bebek Groot sahnesindeki animasyonları sağlayan kişi yönetmen James Gunn’ın ta kendisi! Lafı Gunn’ın Comicbook.com’da gördüğümüz açıklamalarına bırakıyoruz, kendi izah etsin durumu!

“Dans eden bebek Groot yüzde yüz benim. Kimse orada olmasın istiyordum çünkü utanıyordum, bu yüzden de herkesi odadan çıkarttım, bir kamera hazırladım ve kendimi dans ederken kaydettim. Sonra bu videoyu animasyonculara yolladım ve onlar da üzerine animasyon çektiler. Videoyu sızdırmasınlar diye onlara yalvardım! İki tane çok yakın arkadaşım filmin erken bir gösterimine geldiler ve dedikleri şey şuydu: ‘Hey, ben bu dans hareketlerini tanıyorum! Sensin bu dans eden değil mi?'”

Valla sevgili Gunn, gözümüzdeki değerin şimdi bir kat daha arttı, ne yalan söyleyelim!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.