Daredevil’in yeni sezonuna gün saymaya –62 gün kaldı evet– başladık artık. İlk sezon dizi mecrasında çizgi roman uyarlamaları anlayışını komple değiştirmiş, kendisine bu alanda sağlam bir yer edinmişti, ki Geekyapar yazarlarları olarak biz de yılın en iyi dizisi seçerek hakkını vermeye çalıştık. Hatta bakalım ben ne demişim; “(Birinci sezon) öyle bir düzeydeki gözümde, ikinci sezonu o potansiyele rağmen çok büyük bir yük altında. O çıtayı geçmesine gerek yok, aynı tadı verse bile her türlü listelerde birinci olur“. Elbetteki birinci sezonu yüceltmek için söylenmiş bir söz bu. Eğer ikinci sezonda DD’nin esas kızı Elektra’yı ve daha da önemlisi Marvel’ın baba anti-kahramanlarından Punisher’ı işin içine sokuyorsan ilk sezondaki düzey de yetmez sana, mükemmel ötesi bir şeyler sunmalısın.

Gelen haberler Punisher’ın bu çıtayı aştığını müjdeliyor bizlere. TV-Line’ın yaptığı habere göre dizinin ikinci sezonunu izleyen yöneticiler Jon Bernthal’ın hayat vereceği Frank Castle karakterinden o kadar etkilenmişler ki, daha karakter görücüye çıkmadan solo bir Punisher dizisi üzerinde çalışmaya başlamışlar. Direkt olarak karakterin Daredevil’deki başlangıcı üzerinden ilerleyeceği söylenen diziyle ilgili bunun dışında net bir açıklama yok. Hatırlayacaksınız daha önce de “Iron Fist iptal edilip yerine Punisher gelecek” söylemleri çıkmıştı. Ona kıyasla bu çok daha mantıklı görünüyor.

daredevil-01

Punisher’ın Marvel’ın MCU planları içinde olması son derece doğal. Hem işlenmesi çok zor bir karakter değil –buna rağmen iki tane ortalama altı film çekmeyi başarmış olmalarına inanmak güç-, Marvel evreninde kendine has bir yeri, ek olarak fanlar içerisinde oldukça sağlam bir bilinirliği var ve çizgi roman sevmeyen insanların bile izlemek isteyeceği bir hikayeye sahip. Haliyle Punisher’ın kendi dizisine/filmine sahip olması son derece normal. Diziden gelen ilk görüntüler, çizgi romanlarda da severek okuduğum crossover hikayelerini kafamda canlandırdı ve beklentilerimi bir kat daha arttırdı. Şimdi yöneticilerin de şimdiden solo dizi hayallerine kapıldıklarını duymak, karakterle ve sezonla ilgili heyecanımı iki katına çıkardı. Bakalım, yeni sezonun bu beklentilerle baş edip edemeyeceğini görmek için 18 Mart’ı beklememiz gerekiyor.

Siz ne diyorsunuz geek dostlar? Solo bir Punisher dizisi izlemeye var mısınız?

dds2-lastjudgement-us

 

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.