Daha geçtiğimiz günlerde Aquaman’in kraliçesi Mera’nın seçildiği haberini paylaşmış ve Warner’ın/DC’nin casting konusunda ne yapmaya çalıştığını anlayamadığımdan dem vurmuştum. Aranızda DC ajanları olduğunu biliyorum, hemen gidip ötmüşsünüz, onlar da bana bu haberle cevap verdiler. The Hollywood Reporter’ın yaptığı habere göre Wonder Woman’ın annesi, Amazonlar’ın kraliçesi Hippolyta rolünü canlandıracak aktris belli olmuş.

Gelen set resimlerinden anladığımız kadarıyla Wonder Woman’ın orijin hikayesine eğilecek olduğunu tahmin ettiğimiz solo filmde büyük ihtimalle Themyscira önemli bir yer tutacak, haliyle burada Hippolyta da kritik bir karakter olarak karşımıza çıkacaktır. Rol için seçildiği söylenen isim ise 50 yaşındaki Connie Nielsen. İsim tanıdık gelmediyse bu röl için neden iyi bir aday olduğunu tek filmle özetleyeyim: “The Gladiator”.

vlcsnap-2013-11-24-12h03m27s15

Evet kendisi o filmde Russell Crowe’un platonik aşığı Lucilla rolüyle oldukça başarılı bir performans göstermiş, akıllarda güzel bir yer etmişti. Yine tema olarak çok uzak olmayan bir filmde benzer bir rolü üstleniyor olması son derece doğal geldi bana. Hatta önceki kostümleri hala duruyorsa, kostüm departmanının çok uğraşmasına bile gerek yok. Geçen 15 senenin de eski toy prensesten, ana kraliçeye geçişte faydalı olacağını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz geekler? Bu Roma prensesliğinden Amazon Kraliçeliğine geçişte sorun yaşar mı?

Bu arada bakarken farkettim casting konusunda yerden yere vurduğum DC-Warner, bu filmin oyuncu seçiminde fena iş çıkartmıyor aslında. Gal Gadot konusuna girmezsek filmin diğer rolleri hiç fena değil. Steve Trevor rolündeki Chris Pine zaten bir başarı, onun dışında henüz rolleri açıklanmamış olan Robin Wright (House of Cards), David Thewlis (Harry Potter), Ewen Bremner (Pearl Harbor), Saïd Taghmaoui (Three Kings), Danny Huston (Wolverine Origins) gayet güzel isimler. Bir anda Wonder Woman en heyecanla beklediğim filmler listesinde yükselmeye başladı. 23 Haziran 2017’de gösterime girecek filmle ilgili sizin beklentileriniz ne durumda?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.