Çok değil, bundan 6-7 sene öncesine kadar Amerikan görsel sanatlar dünyasında “TV” ikinci sınıf bir mecraydı. İçinde bulunan oyuncular, ya tükenmiş eski film yıldızlarıydı –ki zaten bir film yıldızının tükendiği TV’ye gelişinden anlaşılırdı– ya da bir şekilde sinemaya sıçrama yapmak isteyen genç dimağlardı. Artık durum böyle değil. Bakın, Meryl StreepKate WinsletAl Pacino, Kevin Spacey, Michael Douglas gibi isimlerin dahi raflarında bir yerlerde TV ödülleri durduğu bir dünyadan söz ediyoruz. Post-Cranston ve Post-Gandolfini yıllarında, TV’de oyunculuk yapmak prestijli bir şey.

Ama buna rağmen, hiç bulaşmamış olan bazı isimler de var. Biz müsaadenizle, onları şöyle bir sıralayalım dedik. 10 tanesi bizim aklımıza geldi, siz de size gelenleri aşağıya yazın!

 

Anne Hathaway

Anne Hathaway

Kariyeri Ne Alemde?: 2010-12 arasında olduğu kadar iyi değil. Ama yine de, sinemadan memnuniyetsiz olması için bir durum yok. Daha Oscar’ının helvası yenmedi.

Dizi Yapma İhtimali?: Orta. Hathaway bir Love & Other Drugs, bir Les Miserables dönemi kadar göz önünde değil. Dikkatleri üzerine çekmek için belki yapabilir.

Yaparsa Nasıl Bir Şey Yapar?: House of Cards ayarında bir Netflix dizisi. .

 

Cate Blanchett

Cate Blanchett arrives at The Weinstein Company and Netflix Golden Globes afterparty on Sunday, Jan. 10, 2016, at the Beverly Hilton Hotel in Beverly Hills, Calif. (Photo by Chris Pizzello/Invision/AP)

Kariyeri Ne Alemde?: Çiçek gibi. Blanchet’in kariyer ivmesi hiç aşağıya inmedi.

Dizi Yapma İhtimali?: Çok düşük. Kadın yaptığı her filmle Oscar’a aday oluyor yani, niye yapsın?

Yaparsa Nasıl Bir Şey Yapar?: Olive Kitteridge ayarında bir HBO mini-dizisi.

 

Christian Bale

Christian Bale

Kariyeri Ne Alemde?: Hiç de fena değil. The Fighter’dan sonra bir daha ödül konuşmalarının mezesi olamadı, ama hep iyi filmlerde olmayı da bildi.

Dizi Yapma İhtimali?: Çok düşük. Bizce Christian Bale hâlâ biraz TV’yi küçük gören tiplerden. Aksi çıkarsa lafımızı memnuniyetle yeriz ama, orası ayrı.

Yaparsa Nasıl Bir Şey Yapar?: Breaking Bad ayarında bir AMC dizisi. Ama böyle yani kilo vermeli, saç kazıtmalı falan. Karakter odaklı.

 

Daniel Day-Lewis

SANTA MONICA, CA - JANUARY 10:  Actor Daniel Day-Lewis, winner of Best Actor for "Lincoln," poses in the press room at the 18th Annual Critics' Choice Movie Awards held at Barker Hangar on January 10, 2013 in Santa Monica, California.  (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

Kariyeri Ne Alemde?: Lincoln ile üçüncü Oscar’ını aldı, her zaman olduğu gibi yine inzivasına çekildi, tahta kesiyor. Çünkü Daniel Day-Lewis bu adam ve gerçekten de zırt pırt film çekmeye ihtiyacı yok.

Dizi Yapma İhtimali?: İmkansız lan. Adam son on beş senede beş filmde oynadı. Bir de yani senede on beş bölümlük dizi mi çekecek?

Yaparsa Nasıl Bir Şey Yapar?: İmkansız ya, o kadar imkansız ki, düşünemiyorum bile.

 

Denzel Washington

SAN SEBASTIAN, SPAIN - SEPTEMBER 19:  Actor Denzel Washington (R) receives the "Donostia" Award 2014 from director Antoine Fuqua (L) during the 62st San Sebastian International Film Festival opening ceremony at the Kursaal Palace on September 19, 2014 in San Sebastian, Spain.  (Photo by Carlos Alvarez/Getty Images)

Kariyeri Ne Alemde?: Eskisi kadar efsane değil. Ama yine de seyri çok da kötüleşmedi.

Dizi Yapma İhtimali?: Yüksek. Washington TV’ye çok uyacak bir oyuncu. Karizmatik, çok yetenekli, sempatik. Uzun süre izleyince baymazsınız yani.

Yaparsa Nasıl Bir Şey Yapar?: Narcos ayarında bir Netflix dizisi. Gerçekten. Biyografik, yüksek prodüksiyon değerli, vurucu, ağır…

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.