Açık konuşayım, Marvel ve Netflix beraber muhteşem diziler yapıp kalplerimizi dağlayacaklarını açıkladığında, yaptıkları planda ilgimi en az çeken işti Jessica Jones. Kendisini Brian Michael Bendis’in şahane Alias serisinden severdim, ama benim gözümde Luke Cage‘den ayrılabilecek bir karakter değildi. Onların dinamiği, beraber hareket edişleri beni çok daha ihya ediyordu açıkçası. Tek başına ne kadar iyi bir dizi malzemesi olacağından şüpheliydim.

Jessica Jones Trailer

Sonra işte hayırlı haberler ardı ardına geldi. Önce Jones’u muazzam Krysten Ritter‘ın oynayacağını açıkladılar. Kendisine 10 yıldır ısrarla bir yerlerde denk geldiğim için Gilmore Girls‘den Breaking Bad‘e, oradan da The Bitch in Apartment 23‘ye kadar tonla yerde izlediğim Ritter, harika bir iş çıkartacaktı. Sonra ikinci hayırlı haber geldi. Süper ikili bozulmayacak, Luke Cage Jessica Jones dizisinde kendine has bir yer edinecekti.

Ama bunlar da diziye “vay babayın” diyerek gazlanmam için yeterli değildi. Onun için de Marvel evreninin belki de en sapkın, en iğrenç süper kötülerinden biri olan Purple Man‘i, eski Doktor David Tennant‘ın oynayacağını söylediler. Artık benim için dava kapanmıştı, bu yeni fragman da işin tuzu biberi oldu. Zaten fragman, kullandığı mor tonlarıyla benim boşuna gazlanmadığımın da ispatı. Daredevil’da Kingpin için ne yaptılarsa, burada da Purple Man için aynısı vuku bulacak gibi duruyor.

Dizimizin artık bir de gala tarihi var. Kendisi 20 Kasım tarihinde yayınlanacak. Hatırlatmakta fayda var, diğer tüm Netflix dizileri gibi tek bir seferde yayınlanacağı için, bu bir “ilk bölüm” tarihi değil. 20 Kasım’da Jessica Jones’un ilk sezonu yekpare tümden elimizde olacak. Aşağıdaki fragman da bunu hatırlatan, ilginç bazı detaylara sahip, hoş bir video. İzlemenizi samimiyetle öneriyor, aşağıya iliştiriyoruz. Buyurun!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.