10 sene. En son sinemalarda doğru düzgün (Allah’ın adını veriyorum, Clone Wars’ı bu kategoride bir film saymayalım) bir Star Wars filmi izlememizin üzerinden 10 sene geçti. Bu o kadar uzun bir süre ki, The Force Awakens ilk duyurulduğu andan itibaren hepimizin kafasında bir “muhteşem dönüş” olarak kodlandı aniden. Bu ihtişamlı, olay bir dönüştü. Ve niyeyse, belki bana ait bir tepkimedir, bilmiyorum ama, Force Awakens’ın bu ihtişamlı geri dönüşü yüzünden daha uzun süre elimizdeki tek Star Wars filmi olarak kalmasını beklediğimi fark ediyorum.

Star-Wars2

Yani sanki, o kadar büyük bir mesele ki Force Awakens, gelecek, sonra üç yıl hiçbir Star Wars filmi göremeyeceğiz ve onunla yetinmek zorunda kalacağız gibi. Halbuki Disney her seneye bir Star Wars filmi koydu sağ olsun. E hâliyle de onları bir noktada patır patır çekmek durumunda kalacak. Rogue One’ın her şeyi hazır örneğin. Ve işin ilginç tarafı, Episode VIII’in de öyle.

Geçtiğimiz günlerde geek dünyası Star Wars: The Force Awakens’ın İrlanda’da birkaç çekim tekrarı yapacağı haberiyle sarsıldı. Böyle büyük filmlerin tekrar çekim yapmaları alışıldık bir tablodur, ama eğer çıkış tarihine bu kadar yakın bir vakitte yapılıyorsa, bilin ki montaj odasında bir şeyler çok ama çok yanlış gitmiş demektir. Bu da hâliyle hayranları endişeye sevk etti. Lucasfilm, işin çığırından çıktığını fark edince resmi açıklamayı yaptı. İrlanda’ya çekime giden şey Force Awakens değil, Episode VIII’di.

Star Wars Kylo Ren

Godzilla ile meşhur olan Rian Johnson’ın yöneteceği sekizinci ana Star Wars filmi bildiğiniz gibi 2017 yılında vizyona girecek. Dev bir proje olduğundan mütevellit de şimdiden ince ince çekimlerine başlamış. Lucasfilm çok dikkat çekmemek için İrlanda’daki çekim belgelerine silme “Star Wars” diye imza geçince, Rogue One’ın İrlanda’lık bir işi olmadığı bilindiği için de millet Force Awakens’a yormuş elbette. Şimdilik içimiz rahat edebilir. Force Awakens’da yeniden çekmelik bir durum yok, Episode VIII de inceden işe koyuluyor. Galaktik cephede asayiş berkemal anlayacağınız.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.