Jon Favreau’nun geçen sene The Jungle Book‘u CGI-gerçek kırması bir biçimde beyaz perdeye uyarlayıp, büyük bir gişe başarısı elde etmesinin ardından Disney deneyimli yönetmene “Al aynısını Lion King için de yap” diye bir komut vermişti hatırlarsanız. O günden bu yana da bölük pörçük haberler duyuyorduk projeyle ilgili. Bugün Disney sosyal medyadan tam kadronun bir resmini yayınladı.

Maşallah, hepsini bir arada görünce ürperdik resmen.

Lion King cast

Sol baştan gidelim. Başrolümüz Simba rolünde Donald Glover var. Kendisini Community’deki Troy rolünden ya da The Martian ve Spider-Man: Homecoming gibi projelerden tanıyor olabilirsiniz. Nala rolünde ise enteresan bir tercih var: Beyoncé. Amerikalı şarkıcı daha önce Dreamgirls ve Pink Panther filmlerinde rol almıştı, ancak Lion King usta müzisyenin rol aldığı ilk mega-çaplı proje olacak. Tabii bu arada Beyoncé’ye usta derken, asıl ustaya ayıp etmeyelim. Mufasa rolünü yıllar sonra terkar canlandırmak adına ustaların ustasını koymuşlar oraya. James Earl Jones.

Onun karşısında, kötülerin kötüsü Scar’ı da tekrar Jeremy Irons seslendirsin isterdik; ama onu getiremeyen Disney epey sağlam bir alternatif üretmiş: Chiwetel Ejiofor. Ödüllü oyuncu çok ama çok büyük bir gölgenin altına giriyor, Scar hem filmin en meşhur şarkılarından birine –Be Prepared– hem de Disney tarihinin en belirgin seslerinden birine sahip. Ejiofor nasıl kalkacak işin altından görmemiz lazım, ama kendi kendimize sormadan da edemiyoruz: James Earl Jones geri geldiyse, Irons da gelemez miydi?

Kadronun diğer önde gelen isimleri arasında ise Zazu rolünde John Oliver, Timon ve Pumbaa ikilisi olarak sırasıyla Billy Eichner ve Seth Rogen, Azizi olarak Eric Andre, Kamari rolünde ise Keegan-Michael Key ve Shenzi rolünde ise Florence Kasumba var. Bu arada yeri gelmişken de söylememiz lazım, Kasumba’nın buralara tek bir replikle gelmiş olması gerçekten muazzam. Kadın Black Widow’a Civil War’da öyle bir atar koydu ki bir anda Hollywood yıldızı oldu yani, helal olsun.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.