Maşallah, ne Fox, ne Marvel ne de DC setlerine hakim olamıyorlar bir türlü. Gerçekten. Günlerdir sağlı sollu Captain America: Civil War, Deadpool ve Suicide Squad set fotoğrafları akıyor; hatta o kadar ki, bunun Batman v. Superman gibi filmlerde nasıl vuku bulmadığına cidden şaşırmaya başladım. Ya gerçekten de stüdyolar bu filmden biraz bilgi sızmasını müsait buluyorlar ve önünü kesmiyorlar, ya da ortada artık daha da tecrübe kazanmış olan paparazziler var.

captain-america-civil-war-movie-logo-official-620x3501

Peki bu seferki meselemiz ne? Captain America: Civil War elbette. Geçtiğimiz günlerde ortaya Civil War için bir cenaze sahnesi çekildiği haberi atılmıştı. Pek çok kişi bu cenaze sahnesinin ne olduğunu, kimin için olduğunu uzun uzun tartıştı. Dürüst olmak gerekirse benim aklıma ilk gelen şey, Tony’nin teşrif ettiği ve fikrini değiştirmesine sebep olan o meşhur tetikleyici sahnenin çekiliyor olduğuydu, ama tabii bu Robert Downey Jr. henüz sete gelmediğinden çabucak yalan oldu.

Ondan sonra insanlar ortaya daha çarpıcı bir teori attılar: bu Cap’in bizzat kendi cenazesi olabilir miydi? Neticede Civil War’ın sonu hepimizin malumu, her ne kadar hikayenin içerisinde gerçekleşmese de, Steve Rogers Civil War sonrası olaylarda Hakk’ın rahmetine kavuşuyor. Bununla ilgili görüşlerimizi daha önceden paylaşmıştık hatırlayacağınız üzere. Crossbones, Bucky, Sharon gibi bu olayda kilit rol oynayanlar ne de olsa filmin içerisindeydi; acaba bu cenaze Cap’inki olabilir miydi?

CivilWar

Değilmiş. İkinci tahmin de fotoğraflardan Chris Evans da çıkınca baya yanlışlanmıştı zaten. Kalkan cenaze hiç de öyle skandal bir şey değilmiş üstelik. Setten sızan bir fotoğrafa göre cenaze sahnesi Peggy Carter’ın defnini konu ediyor. Malumunuz, Peggy Winter Soldier’da sağlık durumu bir hayli kötüyken çıkmıştı karşımıza. Peggy’nin cenaze sahnesini görüyor olmamız bu yüzden değil, ama bir başka sebepten yine de heyecan verici bana kalırsa. Bu, daha önce dediğim gibi filmin odak noktasının Steve Rogers olacağına dair şüphelere bir odun daha atıyor.  Ben de bu meseleyi bir hayli olumlu karşılıyorum açıkçası. Neticede filmin bir çapası olmalı, ve bana sorarsanız bu çapa da Cap’ten başkası olmamalı. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

9 Comments

 1. keşke cenaze resmini anasayfadaki başlıkta bırakmasaydın. burdada büyük halini görebilirdik.

 2. Çapası olması fikri cazip geliyor bir yandan insana ama Civil War gibi bir hikayede bizi tutacağımız tarafa yönlendirmemeleri gerekiyor. Taraflardan birisi üzerinden işlenmesi konusundaki endişem bu davada haklı bir taraf olduğunu gösterebilme ihtimalleridir. Civil War’u okumadım çizgi romanda ama iki tarafa da hak verilebilir durumlar olduğunu düşündürttü bununla ilgili okuduklarım bana. Herhangi bir tarafın doğruluğu veya yanlışlığı empoze edilmemeli filmde. Yoksa Cap üzerinden işlenmesi konusunda bu endişem dışında bir problemim de yok yani 😉

 3. burak4242TR Reply

  Son görüşünüze katılmıyorum. Filmin Kaptan Amerika’nın tarafından seyr etmesi filmi izleyenlerin objektif olamayacaklarının habercisi olacaktır. Russo kardeşler bence objektif bir açıdan işlemeliler konuyu ve filmi izleyenler kendi taraflarını kendileri seçmeliler. Benim tarafım çoktan belli zaten orası ayrı mesele 🙂

  • Abdulkerim Eser Reply

   Filmin adı Captain America bi kere. Daha burdan objektifliğini kaybetmiyor mu?

 4. Ruşen Akman Reply

  Sharon Carter ile ilişkileri nasıl başlayacak merak konusuydu, daha önceden zaten tanışıyorlar ama gerçek ismini öğrendiğini sanmıyorum. Peggy’nin cenazesinden sonra da olaylar gelişir, seviyorsan git konuş bence Kaptan 🙂

 5. Turgay özcan Reply

  Aou ile başlayan marvel kandırmacası aralıksız devam ediyor. Batman kaptanı gömmesin diye civil war dediler. Batman’nin karşısına neredeyse avengerstan daha büyük bir kadroyla çıkmaya çalışıyorlar. Daha önce söylemiştim civil war ismini neden kaptana mal ediyorlar, olacaksa iron man yada avengers olmalıydı. Sinema severleri, çocukluğumun o çizgi romanlarında ki süper kahramanları az daha para kazanmak için tek trk piç ediyorlar. Lafım sadece disneye değil, marvelin aslında ta kendisine.

 6. Abdulkerim Eser Reply

  Oğlum böyle haberler yapıyonuz yapıyonuz, sonra film vizyona girmeden izlemiş kadar oluyoruz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.