Şurada aylardır Kelly Sue DeConnick’in iki yıldır yazmakta olduğu Captain Marvel’ın methiyelerini düzüyorum; sitenin sıkı takipçisiyseniz muhtemelen denk gelmişsinizdir. DeConnick’in elinde Carol Danvers’ın gerçekten kompleks, derinlikli ama bir o kadar da empati kurulmaya müsait ve sarih bir karaktere dönüşmesini izliyoruz iki senedir. Üst hikayeler yer yer tekliyorlar, ama karakter etkileşimleri ve diyaloglar daima en yüksek perdeden çıkıyorlar karşımıza.

O yüzden bu habere -her ne kadar çok heyecanlansam da- baya da şaşırıyorum aslında. Açıklanan resmi bilgilere göre -DeConnick’in planladığı ve halka duyurulan hikayenin değişmeyecek olmasına rağmen- Captain Marvel’ın mutfağına çizgi roman dünyasının efsanelerinden Warren Ellis eklenecek. Ellis serinin Şubat ayında yayınlanacak 12. sayısına ve Mart ayında yayınlanacak 13. sayısına duhul olacak.

1596235-wellis_3

Bu sayıların konusu önceden belirlenmişti ve görünen o ki değişmeyecekler. 12. sayı Carol ve Tic’in Haffensye ile ikinci yüzleşmesini konu alırken, 13. sayıda Captain Marvel uzay korsanlarıyla kapışacak. İki hikaye de “Warren Ellis lazım buraya!” diye bağırmadıklarından Marvel niye böyle bir karar aldı pek kestiremiyoruz, fakat Warren Ellis ve Kelly Sue DeConnick daha önce DeConnick’in Avengers Assemble serisinde de birlikte çalışmışlardı. O yüzden belki de şahsi bir tercihtir, kim bilir?

Özellikle The Authority ve Transmetropolitan gibi eserleriyle tanınan Ellis, kendi dahil olacağı sayıların “uzayda dolaşan dev bir su ayısını” içereceğini söyledi. Siz şaka yaptığını sanıyorsunuz ama DeConnick’in yeni Captain Marvel serisini okuyanlar bunun çok da uzak bir ihtimal olmadığını biliyorlar. Carol Danvers bir süredir Avengers adına uzayda bekçilik yapıyor ve karşılaştığı bazı şeyler gerçekten de muazzam. Ha bu arada son bir not olarak ekleyelim, Danvers’ın yolu seri boyunca Guardians ekibiyle ve özellikle Star-Lord’un babası J’Son ile sık sık çakışıyor. Yani Guardians’a doyamadıysanız da okumanız önerilir…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

2 Comments

  1. AtomHeartMother Reply

    Fotoğraftaki eli gitar tutan Warren Ellis gibime geldi kalem tutan değil.

    • Yiğitcan Erdoğan Reply

      evet lan hakikaten de. valla allah razı olsun atomheartmother sakallı warren ellis’leri karıştırmışız iyi mi? söylemesen hiç fark etmeyeceğiz bir de 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.