Bunun nereden çıktığını anlamak çok zor değil. Gerçekten. 90’larda çocuk olan Amerikalı Türkiyeli kim olursa olsun favori X-Men’lerinden biri Gambit’ti. İsterseniz Avrupa’da, İsterseniz Asya’da yaşayın fark etmez; eğer bir şekilde 90’larda yayınlanan çizgi filmi izlediyseniz, o dönem basılan çizgi romanları okuduysanız ya da 92 sonrası Jim Lee çizimlerine bir göz dahi attıysanız Gambit’e aşık olmamak mümkün değildi. Adamın saçı havalıydı, kostümü havalıydı, süper gücü havalıydı üstüne üstlük o süper gücünü de bodoslama dikine kullanmıyordu; kullanış şekli bile havalıydı.

O yüzden 2000’de çıkan Bryan Singer filminde Gambit’in olmayacağı açıklanınca hayranlar ufaktan huysuzlanmıştı. Wolverine vardı, Cyclops vardı, Storm, Jean Grey, Rogue; hepsi oradaydı ama Gambit yoktu. Hayaller ikinci filme kaldı ama gerçekler acıydı, Gambit ne X2: X-Men United’ta, ne de X-Men 3: The Last Stand’de gözükmedi. En sonunda kısmet X-Men Origins: Wolverine’e vurdu, orada da kendisini Taylor Kitsch canlandırdı.

file_168649_0_xmengambit658

Fakat o film o kadar kötüydü ve Gambit’in oradaki rolü öylesine ufaktı ki kimse tatmin olmadı. Ümidi de kesmiştik açıkçası. Gambit’i bir daha göreceğimizi sanmıyorduk. En azından Days of Future Past’i görene kadar. Days of Future Past’in X-Men filmlerine reset atmasıyla ve Fox’un Marvel’ın Avengers tipi iç içe geçmiş filmlerini kendi X-Men evrenine uygulama kararı almasıyla birlikte bir umut doğdu. Sağ olsun, bizi çok bekletmedi Fox, önce Deadpool filmini açıkladı, sonra da Gambit’inkini…

Filmin kendisini de çok bekletmeyecek. Cajun kökenli kahramanı canlandıracak olan Channing Tatum bugün Twitter’dan Gambit filminin çıkış tarihini açıkladı. Buna göre film 6 Ekim 2016’da vizyona girecek. Yani bu 2016 içerisinde çıkacak X-Men filmlerinin sayısını üçe çıkartıyor. 12 Şubat’ta Deadpool, 27 Mayıs’ta Apocalypse ve 6 Ekim’de Gambit. Anlayacağınız 2016’da mutanta doyacağız arkadaşlar, kendinizi hazır edin!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Tutku Tuzlu Reply

    Fox’un X-Men işleri ile karışık duygulara sahibim. İlk film idare etsede 2-3 başarısız, Wolverine Origins idare etse de ikincisi çok başarısız, First Class iyi olsa da Days of the Future Past idare eder (Neden iyi olmadığını on saat anlatırım soran olursa). Dolayısıyla başarılı tek film yapmışken diğer yapacakları filmlerde nasıl bir ton uygulayacakları hep soru işareti. Deadpool sinemaya inanılmaz başarılı uygulanabilecek bir karakter ama yaptıkları her açıklama (X-Men evrenine bağlı olacak, PG-13 olacak) tedirgin ediyor. Gambit’te solo olarak sinemaya çok güzel uyarlanabilir ama Fox elindeki franchise’ı ve onun kitlesini anlamadıkça ortaya tatmin edici bir sonuç çıkması zor. Channing Tatum bence karaktere en uygun kişi değil, daha uygun birini seçebilirlerdi diye düşünüyorum ama doğru senaryo ve yönetimle aşırı da sırıtmaz diye ümit ediyorum. Yine de Fox böylesi bir markaya yazık ediyor..

  2. Yusuf Akkaya Reply

    Neye dayanarak wolverini kötü diyorsun anlamadım bunun hakkında biraz bilgi verir misin?

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.