Hatırlayacaksınız bir süre önce sizlere video oyun dünyasının asırlık çınarı Castlevania‘yı animasyon olarak Netflix için uyarlayan Adi Shankar‘dan biraz söz etmiştik. Shankar bizim radarımıza ilk olarak yaptığı süper havalı Power Rangers kısa filmiyle girmişti, o konuda da torbayla övmüştük kendisini. Oradan daha profesyonel işlere yürüdü, namını genişletti ve şimdi Netflix için yeni bir projeye imza atıyor: Assassin’s Creed.

Projeyle ilgili bildiklerimiz şu an itibariyle bir arpa boyu genişliğinde. Her şeyin başında Shankar’ın olacağını ve işin Netflix’te yayınlanacağını biliyoruz. Onun haricinde ne zaman yayınlanır, kim oynar, neler yapılır bunlar cevabını bilmediğimiz sorular. Yalnız şu kıymetli bilgi var işin içinde, Shankar projeden orijinal bir anime olarak söz ediyor. Şöyle bir beyanı var kendisinin:

Assassin's Creed ANime

Assassin’s Creed serisinin ilk oyununu Los Angeles’a taşındığım ilk yıl oynadım. O an biliyordum, sektördeki kimse bir gün Ubisoft’un bana gelip Assassin’s Creed dünyasını devralmamı ve orijinal bir anime hikayesi yazıp, bir anime dizisine dönüştürmemi teklif edeceğini hayal bile etmiyordu. 

Nasıl? Hayatınızda gördüğünüz en güdük basın açıklaması değil mi? Bizim öyle. Üstüne üstlük henüz Ubisoft’un da resmi bir açıklaması yok durumla ilgili. Ancak yine de Shankar’ın bu dakikaya kadar gösterdiği geeklik kudreti bizi umutlandırıyor. Üstelik gerçekten, orijinal olması da heyecan verici bir gelişme. İlla Ezio’yu ya da Kenway sülalesini izleyeceğiz diye bir kaide yok. Uzakdoğu’da geçen bir Assassin – Templar kapışması, doğru yapılırsa cümlemizi çok tatmin edebilir gibi geliyor bize. Siz ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.