Geçtiğimiz günlerde bütün internet, bizim sitemizde de yer verdiğimiz bir haberle çalkalanmıştı. Gelen istihbarata göre Fox’un yeniden inşa etmek istediği X-Men film evreninin yapıtaşlarından biri olması planlanan Gambit solo filminde başrol karakterini oynaması beklenen, hatta Comic-Con’a gelen, “ölürüm o rol için” diyecek kadar ileri giden Channing Tatum geri adım atmış, rolden vazgeçmişti.

gambit_by_iroisaac

Bu habere üzülmüş müydünüz, sevinmiş miydiniz bilemiyorum. Eğer ilk gruptaysanız, müjdemiz var. Yok ikinci gruptaysanız, özür dileriz. Zira Channing Tatum, The Hollywood Reporter’ın özel olarak öğrendiği bir habere göre resmen kendisini karaktere bağlayan anlaşmaya imza atmış vaziyette. Bu anlaşma elbette sadece Gambit filmini kapsamıyor, ama detayları da bilinmiyor.

Peki o hâlde tüm o türbülansın sebebi neydi? The Hollywood Reporter gerçekten de Fox ve Tatum arasında bir problem yaşandığını dile getiriyor. Yani Tatum ve menajerlerinin anlaşma koşullarını lehlerine çevirmek için yaptığı bir müzakere taktiği olması düşük bir ihtimal. Bize soracak olursanız, tamamiyle oturduğumuz yerden bir tahmin yapmamız gerekirse, sıkıntının Tatum’un çok tutkulu olduğu yönetmenlik kariyeriyle ilgili olabileceğini söylerdik. Tatum arada kamera arkasına geçebilmek için yeterli vakti talep etmiş olabilir Fox’tan.

channing-tatum-630-jpg

Neticede bu iyi mi oldu? Bence öyle. Tatum’un pek fazla sevilmeyen bir aktör olduğunun farkındayım. Fakat karısıyla New Orleans’da dükkan işleten, zaten çocukluğunu “derin Güney” denilen bölgede geçirmiş, Louisiana’ya ve Cajun kültürüne çok aşina olan bir adam kendisi. Jump Street serisinden güldürebildiğini, Magic Mike serisinden yaratıcı olabildiğini, Foxcatcher’dan ise her türlü dramanın altından kalkabildiğini de biliyoruz. Bana soracak olursanız, iyi ki anlaşma suya düşmedi. X-Men serisi çok nokta atışı bir uyumu ıskalamış olurdu böylece. Siz ne diyorsunuz peki?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.